První poločas přitom skončil nerozhodně a ještě deset minut před koncem Klatovy prohrávaly pouze o jednu branku (2:3).

A kdo ví, jak by konečný výsledek nakonec vypadal, kdyby měl kouč Hoffmann k dispozici kompletní (nebo alespoň jeho větší část) kádr a v prvním dějství se mu nezranili další dva plejeři.

„Hodně náročný zápas. V poslední době nás trápí celá řada zranění, takže s námi do Zbůchu museli alespoň dva kluci z dorostu, abychom měli někoho na střídání,“ podotkl Michal Marek, mladík v klatovské sestavě.

Jenže klatovský tým trestá karma. Nikdo však neví za co. „V prvním poločase se nám navíc zranili Pepa Kolerus a Martin Frančík, takže jsme museli celý zápas odehrát takřka bez střídání,“ vysvětlil Marek.

A to byla obrovská výhoda pro mladé viktoriány. Ti totiž o poločasové přestávce obměnili kompletní jedenáctku. „S přibývajícími minutami to bylo na hřišti znát,“ uznal klatovský fotbalista.

Plzeňští pochopitelně častěji drželi míč na svých kopačkách a běhání bez balonu stálo Klatovské spoustu sil. „Ale snažili jsme se hrozit z nějakých brejků a standardních situací, z nichž se nám podařilo i skórovat,“ těšilo jej.

Klatovy v posledních deseti minutách zkusily soupeře zatlačit, ale samy dvakrát inkasovaly. „Viktorka bohužel udeřila ze dvou brejků a zvítězila 5:2. Určitě vyhrála zaslouženě, ale myslím si, že konečný výsledek je pro nás až příliš krutý,“ mínil Michal Marek a neodpustil si připomenout, že za stavu 1:1 upřel sudí jeho mužstvu pokutový kop. „Jasná penalta,“ dodal lakonicky.

Další utkání měli klatovští fotbalisté sehrát v sobotu od 10.30 hodin doma s plzeňským Petřínem. Vzhledem k početné marodce se však tento zápas, jenž je součástí memoriálu Matěje Strejčka, nakonec neuskuteční.