První poločas přitom skončil nerozhodně a ještě deset minut před koncem Klatovy prohrávaly pouze o jednu branku (2:3).

A kdo ví, jak by konečný výsledek nakonec vypadal, kdyby měl kouč Hoffmann k dispozici kompletní (nebo alespoň jeho větší část) kádr a v prvním dějství se mu nezranili další dva plejeři.

„Hodně náročný zápas. V poslední době nás trápí celá řada zranění, takže s námi do Zbůchu museli alespoň dva kluci z dorostu, abychom měli někoho na střídání,“ podotkl Michal Marek, mladík v klatovské sestavě.

SENCO Doubravka (žlutí) vs. Petřín Plzeň (červení)
Klatovy se trápily, ale Tochovice nakonec porazily. Doma uspěla také Doubravka

Jenže klatovský tým trestá karma. Nikdo však neví za co. „V prvním poločase se nám navíc zranili Pepa Kolerus a Martin Frančík, takže jsme museli celý zápas odehrát takřka bez střídání,“ vysvětlil Marek.

A to byla obrovská výhoda pro mladé viktoriány. Ti totiž o poločasové přestávce obměnili kompletní jedenáctku. „S přibývajícími minutami to bylo na hřišti znát,“ uznal klatovský fotbalista.

Plzeňští pochopitelně častěji drželi míč na svých kopačkách a běhání bez balonu stálo Klatovské spoustu sil. „Ale snažili jsme se hrozit z nějakých brejků a standardních situací, z nichž se nám podařilo i skórovat,“ těšilo jej.

Miroslav Vrhel na archivním snímku.
Sušice vedla, ale na výhru dál čeká. Odešli jsme fyzicky, přiznal Vrhel

Klatovy v posledních deseti minutách zkusily soupeře zatlačit, ale samy dvakrát inkasovaly. „Viktorka bohužel udeřila ze dvou brejků a zvítězila 5:2. Určitě vyhrála zaslouženě, ale myslím si, že konečný výsledek je pro nás až příliš krutý,“ mínil Michal Marek a neodpustil si připomenout, že za stavu 1:1 upřel sudí jeho mužstvu pokutový kop. „Jasná penalta,“ dodal lakonicky.

Další utkání měli klatovští fotbalisté sehrát v sobotu od 10.30 hodin doma s plzeňským Petřínem. Vzhledem k početné marodce se však tento zápas, jenž je součástí memoriálu Matěje Strejčka, nakonec neuskuteční.

FK Okula Nýrsko (modří) vs. TJ Jiskra Domažlice B (žlutí) 2:3.
FOTO: Premiéra s kapitánskou páskou. Brabec: Zápisné se mi pěkně sčítalo