Přesto v Kašperských Horách v úvodu tahali za kratší konec provazu. „Musím poznamenat, že utkání se hrálo v bažině. Nejhorší hřiště, které jsem kdy viděl. Pro náš styl to byla docela komplikace," zlobil se švihovský kouč Adam Popelka.

Promo Kanonýr Deníku

„A také jsme začali velmi špatně. Už v 6. minutě jsme inkasovali a celý první poločas, byť jsme ho nakonec vyhráli 3:2, z naší strany nebyl ideální. Měli jsme sice více ze hry, byli často na balonu, ale domácí bránili v osmi lidech a my se do nich těžko dostávali," připustil mladý trenér ambiciózního klubu.

TJ Sokol Vrhaveč (bíločerní), archivní snímek.
Vrhaveč sestřelila béčko Sušice. Střídající kanonýr chválil tým i mladé rozhodčí

Ve 49. minutě ovšem proměnil nařízenou penaltu Michael Petelík, zvýšil na 4:2 a definitivně zlomil odpor jinak srdnatě bojujícího soupeře. V závěrečné pasáži zajímavé konfrontace Švihov přidal ještě další dvě branky (Kašpárek, Toman) a dokráčel si pro jedenácté vítězství v probíhajícím ročníku.

FC Švihov (červenobílé dresy), archivní snímek.FC Švihov (červenobílé dresy), archivní snímek.Zdroj: David Koranda

„Ve druhém poločase už to bylo téměř na jednu branku. Domácí jsme pustili snad do jediné vážnější šance, kterou ale neproměnili. My jsme naopak i vinou terénu spálili další příležitosti, ale zvítězili jsme, máme tři body a spravili jsme si chuť po dvou remízách v řadě," doplnil kouč fotbalistů FC Švihov.

V dalším utkání Švihov hostí třetí rezervu Startu Luby (v sobotu od 17 hodin), naopak Kašperské Hory, které jsou předposlední a potřebují každý bod, hrají ve stejný čas na půdě janovické Dukly. Ta o víkendu padla v Hradešicích 0:5…

TJ Kašperské Hory - FC Švihov 2:6

Poločas: 2:3. Branky: 6. a 35. Řimnáč - 16. Polívka, 32. Jakub Sláma, 45+1. V. Petelík, 49. M. Petelík z penalty, 81. Kašpárek, 85. Toman. Rozhodčí: Šmrha - Vávra, Kaiser. ŽK: 1:2 (84. Václav Šuba - 35. Toman, 73. Štengl). Diváci: 69. Sestava TJ Kašperské Hory: Kolář - R. Slanina, Chudý, Kůs (54. J. Slanina), Václav Šuba, Rovňan, Bílý, Milfort, Řimnáč, Tomek, Pelčarský (61. Markovič). Trenér: Vladimír Šuba. Sestava FC Švihov: L. Zdrahal - Toman, Štengl, M. Petelík, Jakub Sláma (64. Cibulka), V. Petelék (81. Hošek), Aizner, Kašpárek, Polívka (75. Havlíček), J. Zdrahal, Baxa. Trenér: Adam Popelka.

I. A třída (24. kolo): TJ Sušice (na snímku fotbalisté v modrých dresech) - SK Smíchov Plzeň (červení) 2:4.
OBRAZEM: Smíchov zaskočil Sušici, druhému týmu tabulky nasázel čtyři branky