Cesta za výhrou, která týmu jistě dodá sebevědomí směrem k sobotní soutěžní premiéře v Plzni na Rapidu, ale byla poměrně hrbolatá. To ostatně v hodnocení zápasu přiznal také trenér Nýrska Karel Kalivoda.

„Výsledkově jsem samozřejmě moc spokojený, ale první poločas byl velmi vyrovnaný. Přijel k nám velice kvalitní soupeř, který měl v první půli více gólových příležitostí. Naštěstí je neproměnil, naopak my se dostali do vedení díky pěkné akci a brance Iva Györgyho,“ uvedl na úvod trenér Karel Kalivoda.

Ve druhém dějství navýšil náskok trošku náhodnou trefou Bastl a tím definitivně zlomil odpor německého soka. „Furth se ještě snažil s výsledkem něco udělat, měl jakýsi nápor. Ten jsme ale otupili střídáním. Soupeř k nám přijel ve dvanácti lidech, takže tuto možnost neměl. Bylo dusno a odpadl fyzicky. To byl klíčový moment zápasu. Skóre ještě narostlo a my vyhráli 4:1,“ dodal kouč.

Generálka tak Nýrsku vyšla na jedničku, ale důležitější budou až mistrovské boje. Ten první čeká družinu z Klatovska, kterou Deník řadí mezi největší favority nejvyššího přeboru Plzeňského kraje, v sobotu na půdě plzeňského Rapidu. Souboj začíná v 17.00 hodin.

FK Okula Nýrsko - Furth im Wald 4:1

Poločas: 1:0. Branky Nýrska: Ivo György, Tomáš György, Trumpeš, Bastl. Sestava Nýrska: Jarolím – Karel Kalivoda ml., Lužný, Pavlík, Brož – Kotlan, Výtisk, I. György, T. György, Bastl – Varga. Střídali: Šnour, Irlbek, Kožma, Trumpeš, Toul. Trenér: Karel Kalivoda starší.