Plánice dokonce ve vyrovnaném předku tabulky klesla až na třetí místo, neboť číhající Hartmanice přehrály na domácím pažitu soupeře z Budětic 3:1. Druhé vítězství v řadě slavili fotbalisté Žichovic, kteří po těsné výhře 2:1 nad zálohou Svéradic, teď vyhráli 3:0 na hřišti poslední Železné Rudy.

Fotbalisté Měčína (na archivním snímku hráči v modrých dresech) prohráli v Sušici s tamním béčkem vysoko 1:13. Janovice (ve žlutém) naopak loupily v Dlouhé Vsi.
Měčín schytal potupný debakl. Strážov poprvé v sezoně ochutnal hořkost porážky

Porážku 2:3 z předchozího kola ze hřiště B týmu janovické Dukly odčinily Běšiny. Nováček soutěže doma přivítal Velhartice, které před týdnem deklasovaly Železnou Rudu 6:2. A zejména díky formě bratrského klanu Vališů vyhrály 4:2. Jiří vstřelil dvě branky, jeho o sedm let starší Michal přidal jeden zásah. Běšiny se i díky výhře posunuly v tabulce na jedenácté místo, přičemž osmý flek svéradického béčka je vzdálený pouze na dohled tří bodů.

Trenér TJ Sušice Pavel Hrubec (na archivním snímku) přišel na hřiště v 83. minutě, aby o pět minut později vyrovnal a poslal zápas s Kaznějovem do penalt.
Bod na půdě Kaznějova zařídil fotbalistům Sušice v závěru střídající kouč Hrubec

Jediný duel, který musely rozhodovat penalty, se odehrál na trávníku v Kolinci, kde domácí Sokol hostil zvedající se Tatran Velké Hydčice. Hosté od 15. minuty zásluhou Zeleného vedli 1:0, ale ještě do poločasu srovnal přesnou ránou Vilímek. V penaltovém rozstřelu pak uspěli poměrem 5:3 fotbalisté Kolince.

Výsledky 10. kola III. třídy:

Hartmanice – Budětice 3:1
(1:0, 27. a 87. Sládek, 73. Tonner – 82. Paroubek), Kolinec – Velké Hydčice 1:1 (5:3 na penalty, 1:1, 41. Vilímek – 15. Zelený), Železná Ruda – Žichovice 0:3 (0:0, 58. V. Šuba, 70. Mourek, 80. Mareš), Svéradice B – Plánice 2:0 (16. Prokopius, 24. Vonášek), Bolešiny B – Janovice B 0:2 (0:0, 2. Jansta, 67. Svoboda), Běšiny – Velhartice 4:2 (2:0, 33. a 85. J. Vališ, 14. M. Vališ, 67. Pytelka z penalty – 60. Šebesta, 80. Vaněk z penalty), Sv. Hrádek B – Veřechov 1:3 (0:2, 71. Adamec – 8. a 29. Jakub Boček, 85. Hrůša).