Před zápasem by trenér pošumavského výběru Martin Lepeška bod bral.
„Určitě, protože k zápasu jsme odjeli bez pěti hráčů základní sestavy,“ poznamenal stále ještě mladý kouč. Jeho družina do bitvy s favoritem vstoupila nebojácně a zejména v prvním poločase jej trápila. Dostala se do vedení a do pauzy přidala i druhou branku. „První poločas se nám vážně povedl. Kluci plnili to, co jsme si řekli v kabině před zápasem. Hráli jsme ze zabezpečené obrany a spoléhali na brejky,“ uvedl klatovský trenér.

Dorostenecké týmy klatovského fotbalového oddílu přivezly z Hořovic čtyři body. Starší dorostenci ve středu Čech remizovali 3:3, fotbalisté do 17 let zvítězili 4:2.Dorostenecké týmy klatovského fotbalového oddílu přivezly z Hořovic čtyři body. Starší dorostenci ve středu Čech remizovali 3:3, fotbalisté do 17 let zvítězili 4:2.Zdroj: Jiří Pojar

Na začátku druhé půle zvýšil Kutka už na 3:0 a zdálo se být rozhodnuto. „Pak jsme ještě měli jednu obrovskou šanci, ale bohužel jsme ji neproměnili,“ litoval Martin Lepeška.

Šikovný klatovský záložník Jakub Brabec.
Po zranění už Brabec zase pálí a v kabině padají vtípky o postupu do třetí ligy

Hořovice vstřelily kontaktní gól až v 65. minutě, ale jak se později ukázalo, byl velice důležitý. „My jsme pak odešli hlavně psychicky. Tím pádem nám ani tolik nefungovaly nohy, soupeř nás zatlačil, snížil a poté také vyrovnal. V tu chvíli jsem se modlil, aby už byl konec zápasu,“ přiznal trenér klatovské devatenáctky.

Jeho tým díky obrovskému úsilí a bojovnosti nakonec dovedl duel k remíze 3:3. Může se zdát, že vzhledem k průběhu utkání je zisk bodu ztrátou, trenér Martin Lepeška si jej ale velmi považuje.

Fotbalisté Mochtína (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) přivezli z horké půdy FK Žákava cennou remízu. Na penalty vyhráli domácí borci.
Cenný bod z půdy favorita. S remízou jsme spokojení, říká trenér Dolejš

„Hořovice ukázaly obrovskou kvalitu. Řekl bych, že v prvním poločase nás i podcenily. V konečném zúčtování je remíza asi zasloužená, protože my jsme byli lepší v první půli, domácí po změně stran,“ řekl kouč.

I přesto, že jeho tým teď sužují zranění, což poznamenává složení základní jedenáctky, Lepeška našel na ztrátách i pozitiva.

„Kluci, kteří teď nastoupili na stoperu, mi docela zamotali hlavu. Odehráli totiž velmi dobré utkání,“ pochválil je klatovský lodivod.

Klatovy porazily Sedlčany - archivní galerie.
Klatovští fotbalisté skolili Sedlčany. K ideálnímu výkonu ale bylo daleko

V Hořovicích se dařilo i mladšímu dorostu (ještě lépe než fotbalistům do 19 let), který svého soka porazil 4:2. V příštím kole hostí oba dorostenecké výběry Klatov v azylu v Janovicích tým SKP České Budějovice.

SK Hořovice U19 – SK Klatovy 1898 U19 3:3 (0:2)

Branky: 65. Růžička, 70. Josef Čapek, 72. Filip Čapek – 22. Šašek, 37. Hošek, 48. Kutka. Rozhodčí: Paták. ŽK: 2:3. Diváci: 50. Sestava Klatov: Baloun – Šašek, Lucák, Vyčichl (73. Daněk), Weber (76. Ouda), Pešek, Pretzelmayer, Tomaka, Hošek, Kutka, Říha. Trenér: Martin Lepeška.

SK Hořovice U17 – SK Klatovy 1898 U17 2:4 (1:2)

Branky: 7. Mackovič, 84. Zoubek – 1. Daněk, 13. Boublík, 72. Hošek, 80. Vaňourek z penalty. Rozhodčí: Paták. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Sestava Klatov: Sklenárik – Yordanov (46. Hošek), Daněk, Berka, Mazán, Potužník, Kortán (46. Jícha), Vaňourek, Boublík, Brožík (46. Vyčichl), Bošek (46. Toman). Trenér: Karel Žák.