Pak nastal konec a dvouměsíční sportovní půst, který obstaral zrádný koronavirus. V sobotu ale fotbal na Rozvoji konečně znovu ožil. V rámci přípravy na fotbalový ročník 2020/21 přijel do Klatov rival ze Sušice.

V prvním poločase před prázdnými tribunami s domácím favoritem držel celkem krok. Alespoň úvodních třicet minut utkání, kdy na ukazateli skóre stále svítil nerozhodný stav 0:0. Pravda, Sušice se v zápase spíše bránila, ale domácí v úvodu nijak zvlášť nezářili.

V 30. minutě se ovšem z hranice šestnáctky s přispěním teče sušického obránce prosadil Adam Aizner a odstartoval velkou kanonádu. A když se o chvíli později trefil po brilantní individuální práci veterána Antonína Prančla také Michal Marek, bylo to už 2:0 pro Klatovy.

SK Klatovy 1898 (červení) - TJ Sušice 10:0.Zdroj: Deník / Martin Mangl

Sušice si v prvním dějství vypracovala jednu velkou šanci, ale gólman Klatov svou svatyni zázračně ubránil. Naději na úspěch měl také přímý kop Tomáše Klímy, ale i s ním si brankář poradil. Na druhé straně zase hostující tým zachránily dvakrát dobře postavené tyče.

„Já vím, že je to první zápas po dvou měsících a po pár trénincích, ale největší rozdíl mezi námi a domácími je ten, že za Klatovy, pokud nepočítám gólmana vzadu, hraje deset hráčů, kteří jsou na fotbal totálně nadržení, mají větší chuť a chtějí hrát. To u nás, až na pár výjimek, nevidím,“ říkal v poločasové přestávce svým svěřencům zklamaný trenér sušických fotbalistů Pavel Hrubec.

Jeho družina ve druhém dějství na zvrat síly už neměla. Naopak. I díky střídání kompletní jedenáctky domácích utrpěla debakl. Střeleckou formu z předchozí sezony neztratil kanonýr František Diviš, jenž si během necelých jedenácti minut pobytu na hřišti připsal do svých osobních statistik hattrick.

Dvě branky v dresu domácích zaznamenal také agilní Lukáš Krásný, který ale ještě předtím nejméně dvě gólové šance nepochopitelně zazdil.

Výborné utkání odehrál také Zdeněk Krejčířík či další mladíček Lukáš Marek, jenž se trenérovi Hoffmannovi předvedl krásnou individuální akcí, kterou zakončil nádherným gólem na 7:0. „Konečně jsme si zahráli, vyšlo nám počasí a vyhráli jsme. Co víc si přát,“ uvedl po zápase trenér SK Klatovy 1898 Michal Hoffmann.

SK Klatovy 1898 - TJ Sušice 10:0

Poločas: 2:0. Branky: 30. Aizner, 35. Michal Marek, 50. Diviš, 53. Diviš, 56. Diviš, 60. Krejčiřík, 79. Lukáš Marek, 83. Dolanský z penalty, 85. Krásný, 90. Krásný. Hřiště: Klatovy.