Možná i proto, že po důkladné rekonstrukci zdejšího areálu ještě musí dojít k jejímu slavnostnímu otevření. To je v Chudenicích naplánováno právě na poslední den sedmého kalendářního měsíce.

Fotbalisté TJ Sokol Chudenice.Fotbalisté TJ Sokol Chudenice.Zdroj: TJ Sokol Chudenice

„Přátelé a kamarádi. Dlouho očekávaná akce je už konečně tady. V Chudenicích budeme mít nové a krásné hřiště. Událost, na kterou jsme všichni čekali opravdu dlouho, někdo i desetiletí. A my vás všechny chceme pozvat na slavnostní otevření," napsal agilní oddíl na svých facebookových stránkách.

„Provoz hřiště zahájíme opravdu kvalitně. Přivítáme největší tým v našem regionu, slavnou Viktorii Plzeň. Na A-tým Viktorky jsme si zatím ještě netroufli, ale přijedou zkušenější borci ze staré gardy, což bude zápas jako hrom,“ pokračoval v internetové pozvánce.

Internacionálové Viktorie Plzeň.Internacionálové Viktorie Plzeň.Zdroj: FCVP

Součástí sportovního odpoledne bude utkání chudenických fotbalových nadějí, zápas starých gard Sokola s Kolovčí, a také již zmíněná konfrontace staré gardy Viktorie Plzeň s dospělým týmem TJ Sokol Chudenice.

Makali a teď se dočkají otevření.Makali a teď se dočkají otevření.Zdroj: TJ Sokol Chudenice

Večer je pak na programu taneční zábava, na které bude hrát oblíbená hudební kapela Ukradený vjecy, která vznikla v roce 2004. A jak samotný oddíl v pozvánce připomíná, ve stejný den je v Chudenicích také pouť. „Takže si můžete skočit i na kolotoč a na koláč,“ píše se vtipně na stránkách.

Program sportovního odpoledne.Program sportovního odpoledne.Zdroj: TJ Sokol Chudenice