Sportovní redakce Deníku si pro vás připravila TOP 15 zápasů předčasně ukončené sezony z pohledu okresních fotbalových týmů. V dnešním čísle se podíváme na souboje, které se v našem žebříčku umístily na 11. až 15. místě.

15. místo: Svéradice – Žihle 4:2 (I. A třída)

Na první pohled nic zvláštního. Svéradice doma v rámci 3. kola druhé nejvyšší krajské soutěže prostě porazily výběr Žihle 4:2. Zaslouženě, protože v 52. minutě svítil na ukazateli skóre výsledek 4:0. Hostující tým pak díky dvěma slepeným brankám Pfeifera a Brože stačil jen korigovat. Pro domácí tým bylo tohle vítězství ale velice povzbuzující. V úvodních dvou kolech totiž parta z Klatovska cestovala na hřiště soupeřů a výpady mimo svůj fotbalový chrám na nich zanechaly bolestivé šrámy. Hlavně po psychické stránce. Svéradice v prvním kole totiž prohrály na půdě rezervy plzeňského Petřína vysoko 1:15 a o týden později odjely s Radnic s přídělem 0:7. Výhra proti Žihli tak měla velký význam.

Svéradice (v bílém) měly zvláštní sezonu.Zdroj: Jana Moulisová

14. místo: Staňkov – Nýrsko 1:7 (krajský přebor)

Psal se 6. říjen 2019 a fotbalisté Nýrska v rámci 9. kola nejvyšší krajské soutěže zajížděli na Chodsko. Konkrétně do Staňkova, kde se střetli s domácím nováčkem této soutěže. Svěřenci trenéra Karla Kalivody zvítězili vysoko 7:1 a připsali si vůbec nejvýraznější úspěch nedohrané sezony. Hattrickem se blýskl kanonýr Imrich Varga, dvě branky pak přidal kapitán Tomáš György.

13. místo: Sušice – Rokycany B 4:1 (I. A třída)

V jediném jarním kole, které se v I. A třídě letos stihlo odehrát, došlo na sušickém fotbalovém stadionu na zajímavou konfrontaci. Do Sušice, na půdu někdejšího účastníka divizní skupiny A, přijela rezerva Rokycan. A domů odjížděla velmi smutná. Sušičtí hráči totiž vyhráli 4:1 a potvrdili, že se z jejich chrámu body jen tak nevozí. Navíc soupeři oplatili těsnou podzimní porážku 2:3. Pro domácí borce se navíc jednalo o nejvyšší výhru v sezoně, kterou zakončili se ziskem dvaceti bodů dvanáctí.

Fotbalisté Sušice (v bílém) oplatili Rokycanům B (v zeleném) porážku z podzimu.Zdroj: Jana Moulisová

12. místo: Dešenice – Bolešiny B 11:1 (III. třída)

Fotbalisté dešenického Startu v letošní sezoně sice nepatřili mezi tři nejlepší týmy, ale měli bezkonkurenčně nejúdernější ofenzivu. Ve třinácti zápasech nastříleli 54 branek, což činí v průměru 4,15 vstřelených gólů na zápas. 5. října doma sehráli utkání 7. kola III. třídy proti béčku Bolešin. A náramně se jim povedlo - svého soupeře deklasovali jednoznačně 11:1. Pět branek vstřelil Milan Flor, čtyři branky přidal Michal Poupa. Mimochodem, Flor se stal s šestadvaceti zásahy králem střelců, Michal Poupa byl v této individuální statistice třetí (17 branek).

11. místo: Bolešiny B – Veřechov 10:0 (III. třída)

A opět druhá nejvyšší okresní soutěž fotbalistů. A také znovu v hlavní roli SK Bolešiny B. Bolešiny sice na podzim drtivě prohrály v Dešenicích (1:11), ale zaznamenaly také jednu výhru o deset branek. Ta se urodila hned v úvodním hracím kole sezony (kompletní předehrávka 12. kola). Otloukánkem byl tentokrát Veřechov, který se zálohou týmu hrající I. B třídu padl 0:10. Bolešiny nakonec ročník 2019/2020 zakončily na osmém místě. Veřechov obsadil dvanáctou pozici.

V příštím čísle vám ukážeme žebříček zápasů na 6. až 10. místě. Duely jsou vybrány z IV. třídy i III. třídy Klatovska, okresního přeboru, I. A třídy i FORTUNA divize A.