Přišel k nám jako odchovanec Dukly Praha vykonávat vojenskou základní službu. Ihned zapadl do kolektivu mužstva hrající divizi a na rozdíl od spousty hráčů, kteří odešli do civilu, Jirka civilní život našel tady u nás na Šumavě. Oženil se, založil zde rodinu a spolu se ženou Jindřiškou vychoval dva syny. Oba vedl ke sportu – samozřejmě k fotbalu.

Předseda FK Okula Nýrsko Karel Kalivoda blahopřeje Jiřímu Hvězdovi ke kulatým narozeninám.Předseda FK Okula Nýrsko Karel Kalivoda blahopřeje Jiřímu Hvězdovi ke kulatým narozeninám.Zdroj: Aneta Kalivodová

Jirka je příklad staré duklácké školy založené na disciplíně. Vždycky trénoval na maximum, v kabině byl velký pedant na pořádek, na hřišti hodně tvrdý a souboje s ním soupeře bolely.

Jiří Hvězda převzal v sobotním utkání okresního přeboru proti Dlouhé Vsi (3:1) dres s číslem 60.Jiří Hvězda převzal v sobotním utkání okresního přeboru proti Dlouhé Vsi (3:1) dres s číslem 60.Zdroj: Aneta KalivodováJá byl vždycky rád, že hraji fotbal s ním, a ne proti němu. My mladší jsme měli k Jirkovi vždy respekt.

Ten přístup k fotbalu mu dával přirozenou autoritu. Jeho heslo totiž je: „Raději o pět minut dříve než o minutu později.“

To nám do hlavy vštěpoval celá léta a byl v tomto neskutečně zásadový. Zažili jsme spolu spoustu legrace i mimo hřiště.

Fotbalisté FK Okula Nýrsko (v archivní fotogalerii hráči v modrobílých nebo černých dresech) se po devíti kolech krajského přeboru nacházejí na čtvrtém místě tabulky. Jejich hře však chybí drajf i kvalita.
Bodují, ale jejich fotbal budí rozpaky. S výkony nejsme spokojení, říká kapitán

Sice sám sebe označuje po čtyřiceti letech v Nýrsku za šumavského medvěda, ale my všichni mu tady rádi s úsměvem připomínáme, že je pražská náplava.

Přejeme ti, naše hvězdičko, ještě spoustu fotbalových zápasů ve zdraví a s úsměvem, který ti nikdy nechyběl.

Za klub a celou fotbalovou rodinu našeho okresu
Karel Kalivoda, předseda FK Okula Nýrsko a místopředseda OFS KT

Fotbalisté Sušice (na archivních fotografiích hráči v bílých, modrým a zelených dresech) otočili náročný souboj v Křimicích, kde vyhráli 3:2.
Sušice opět vyhrála. Křimice nám ovšem nedaly nic zadarmo, uznal Tomáš Klíma