Búra svému soupeři nasázeli v neděli také fotbalisté sušického béčka, kteří porazili Kašperské Hory 5:0. „Soupeř měl sice kvalitu, ale rozhodla první půle a naše rychlé branky. V zápase jsme byli lepším týmem a šli jsme více za vítězstvím,“ těšilo sušického obránce Martina Kalného, který k zisku důležitých tří bodů přispěl dvěma góly po standardní situaci.

Fotbalisté SK Kovo Strážov (na archivním snímku hráči v červených dresech) vedou po šesti odehraných kolech okresní přebor.Fotbalisté SK Kovo Strážov (na archivním snímku hráči v červených dresech) vedou po šesti odehraných kolech okresní přebor.Zdroj: Deník/Milan Kilián

Nejvýraznější vítězství kola ale nezaznamenali ani fotbalisté Strážova či Sušice B, nýbrž rezerva TJ Start Luby, která doma zdemolovala Chudenice 6:0. Hrdinou utkání se stal dvaadvacetiletý Dominik Sládek, který nastřílel pět branek. Nejgólovější zápas byl pak k vidění v Nýrsku, kde domácí záloha Optiků zdolala v divoké přestřelce a po poločase 4:2 Švihov těsně 5:4.

Srdce klatovského týmu Martin Janda se vrací k víkendovému zápasu v Berouně, kde jeho mužstvo vyhrálo 2:0.
Fotbalista Janda: Všichni jsme věděli, že chceme vyhrát, a šli si za tím

Výsledky 5. kola OP: Nýrsko B – Švihov 5:4 (4:2, 4. a 20. Kohout, 32. Taušek, 37. Vávra, 61. Škvarenina – 29. a 59. Petelík, 23. Sláma, 85. Havlíček), Dlouhá Ves – Mochtín B 2:0 (0:0, 60. Špička, 78. P. Švec), Janovice – Malý Bor 1:0 (0:0, 89. Petruška), Strážov – Nezamyslice 5:0 (3:0, 37. a 56. Mayer, 2. Chaluš, 22. Kološ, 48. L. Kalivoda), Měčín – Hradešice 2:4 (1:2, 35. Klíma, 83. Němec – 5. F. Melka z penalty, 11. Panuška, 75. Vaněček, 86. Novák), Luby B – Chudenice 6:0 (3:0, 10., 27., 43., 73. a 90. Sládek, 71. Jirotka), Sušice B – Kašperské Hory 5:0 (4:0, 10. a 30. Kalný, 34. a 60. Kubín, 19. Haspekl).