Sobotní porci zápasů okresního charakteru načne souboj záložních týmů Nýrska a Mochtína. Zatímco nýrští válečníci utrpěli před týdnem debakl na půdě Měčína (1:8), fotbalisté Mochtína vybojovali dva body za penaltovou domácí výhru proti Hradešicím (3:3, 4:3 na penalty). Bitva poražených vzplane v Chudenicích, kam první víkendový den přijedou Budětice, které v úvodním zápase sezony nestačily pod hradem Rabí na Měcholupy (2:3). Velmi zajímavé utkání bude v neděli k vidění ve Strážově, kam přicestuje nováček z Kašperských Hor. Oba týmy budou chtít navázat na úspěchy z prvního hracího víkendu, kdy svým soupeřům nastřílely po čtyřech brankách. Kašperky zdolaly Malý Bor 4:0 a Strážov díky skvělé druhé půle uspěl na půdě lubského béčka vysoko 4:0.

KOLIK GÓLŮ VSTŘELÍ DEŠENICKÝ POUPA TENTOKRÁT?

Kompletních sedm zápasů má o víkendu na programu také předehrávané 13. kolo nižší okresní soutěže – fotbalové III. třídy. V úvodním duelu sezony zvítězila rezerva Bolešin nad Veřechovem vysoko 10:0 a na tento úspěch bude chtít jistě navázat také v neděli od 16.00 hodin ve Velharticích, kde jí čeká bitva s místním Sokolem. Atraktivní podívaná se dá očekávat také od sobotního souboje Hartmanic s Dešenicemi. Oba celky si před týdnem s velkým apetitem zastřílely. Hartmanice vyhrály v Sušici nad domácím béčkem 5:2, když všechny branky zaznamenaly ve druhém poločase. Dešenický Start i díky čtyřem trefám kapitána Michala Poupy zase rozstřílel záložní výběr janovické Dukly jednoznačně 7:3.

Program 13. kola okresního přeboru – sobota 14.00: Nýrsko B – Sokol Mochtín B, 17.00: Měcholupy – Dlouhá Ves, Janovice – Sokol Měčín, Chudenice – Budětice, neděle 16.00: Malý Bor – Nezamyslice, Hradešice – Luby B, Strážov – Kašperské Hory.

Program 13. kola III. třídy – sobota 17.00: Švihov – Svéradice B, Velké Hydčice – Sv. Hrádek B, Veřechov – Sušice B, Železná Ruda – Kolinec, Hartmanice – Dešenice, neděle 16.00: Velhartice – Bolešiny B, 17.00: Janovice B – Plánice.