Víkendové utkání na hřišti nováčka soutěže z Plánice jste naprosto ovládli a vyhráli ho jednoznačně 10:1. Odpovídá podle vašeho mínění konečný výsledek dění na hřišti, nebo je skóre pro soupeře až příliš kruté?
Abych řekl pravdu, zápas nám moc nedal, bylo to de facto na jednu bránu. Mohli jsme dát ještě více branek, ale koncovka se nám někdy nepovedla.

FC Švihov (červenobílí), archivní snímek.
O víkendu mohou otevírat šampaňské. Věřím, že to zvládneme, říká trenér Švihova

Vy sám jste k demolici protivníka a hlavně ke třem bodům přispěl čtyřmi přesnými zásahy. Je to mezi muži váš střelecký rekord, nebo se vám v dospělé kategorii podařilo dát i více branek během jednoho utkání?
Jelikož jsem první zápas v kategorii dospělých odehrál za Švihov až tuto sezonu, tak čtyři branky jsou mým aktuálním rekordem (úsměv).

Předpokládám, že vás to bude něco stát do klubové pokladnice…
Bohužel bude, ale to k tomu patří (směje se).

Kanonýr Deníku Michal Toman.Kanonýr Deníku Michal Toman.Zdroj: David Koranda

Letos jste odehrál v dresu Švihova všechny zápasy a dal v nich osmnáct branek. Jste spokojený se svým střeleckým účtem v probíhající sezoně?
Soustředím se hlavně na týmový výkon, ale určitě jsem rád, že mám na kontě tolik gólů. Já sám jsem ovšem vůbec nečekal, že dám tolik branek.

Promo Kanonýr Deníku

V letošní sezoně okresního přeboru dominujete, prohráli jste pouze jednou. Zažil jste někdy ve své kariéře takto vynikající tažení týmu?
Nikdy. Jsou to neuvěřitelné statistiky našeho týmu a jsem rád, že všichni makáme naplno a máme stejný cíl, a to skončit v soutěži první a postoupit.

O víkendu hostíte Nezamyslice. Bez ohledu na výsledek druhých Hradešic, které doma přivítají Vrhaveč, vám stačí k postupu do I. B třídy i remíza. Jaké utkání očekáváte a věříte, že budete v sobotu slavit?
Nebude to lehké utkání, ale dáme do toho všechno a doufám, že to urveme už teď o víkendu, a budeme mít jasný postup již v předposledním kole.

Otázka na závěr. Prozradíte čtenářům, kdo je v kabině největší vtipálek, jedlík, modýlek, bordelář, pohádkář a člověk, který toho moc nenamluví?
Za mě osobně má v kabině každý trochu od výše zmíněného, takže jmenovat někoho konkrétného by bylo velmi těžké (úsměv).

Okresní přebor, 24. kolo: TJ Sokol Vrhaveč - TJ Nezamyslice (na snímku fotbalisté v modrých dresech) 3:6.
OBRAZEM: Nezamyslice vyřídily domácí Vrhaveč, hattrickem se blýskl Josef Kubovec