Šlágr kola mezi bolešinským béčkem a Veřechovem dopadl lépe pro rezervu týmu hrajícímu krajskou I. B třídu, který díky brankám Boška se Šindelářem zvítězil 2:0. Vzhledem k tomu, že Veřechov v Bolešinech nebodoval, se na třetí místo právě za SK Bolešiny B a vedoucí Hartmanice dostali fotbalisté Plánice, kteří sehráli divoké utkání na půdě Kolince.

Velhartice (na archivním snímku hráči v zelenobílých dresech) utrpěly debakl. Naopak Velké Hydčice (ve žlutém) porazily Žichovice 2:0.Velhartice (na archivním snímku hráči v zelenobílých dresech) utrpěly debakl. Naopak Velké Hydčice (ve žlutém) porazily Žichovice 2:0.Zdroj: archiv Deníku

Po nevšední remíze 3:3 o osudu duelu rozhodovaly penalty, které zvládli lépe hosté. Plánice tak získala velice cenné dva body, ale mrzet jejich borce může fakt, že jeden bod nakonec i ztratili. Kolinec totiž zápas vyrovnal zásluhou Kratochvíla až v 89. minutě. Na druhou stranu: Plánice v Kolinci prohrávala v průběhu prvního poločasu už 0:2, a až poté skóre otočila. I to je důkaz, že fotbal je báječným a nevyzpytatelným sportem.

Hokejisté SHC Klatovy (bílé dresy) hostí Cheb.
Poprvé v domácím království. Hokejisté přivítají Cheb a touží po úspěchu

Nejvýraznější vítězství 8. kola si na své konto připsala záloha Svéradic, které v domácím prostředí smetla Velhartice vysoko 7:0. K nevídané demolici zadělala už v úvodních deseti minutách, ve kterých vstřelila tři branky.

Fotbalisté SK Kovo Strážov (na archivním snímku hráči v červených dresech) deklasovali v osmém kole okresního přeboru TJ Sušice B 5:1 a v čele tabulky mají už čtyřbodový náskok.
Okresní přebor: Strážov sestřelil béčko Sušice, Švihov otočil duel s Chudenicemi

Výsledky 8. kola: Hartmanice – Sv. Hrádek B 2:2 (5:4 na penalty, 2:1, 7. Šimek z penalty, 13. Sládek – 24. Moureček, 60. Holeček), Kolinec – Plánice 3:3 (4:5 na penalty, 2:2, 23. Altman, 31. Průcha vlastní, 89. Kratochvíl – 32. a 55. Kovařík, 37. Plánička), Velké Hydčice – Žichovice 2:0 (1:0, 8. Zelený, 65. Potužák), Železná Ruda – Janovice B 1:0 (0:0, 70. Petráš), Svéradice B – Velhartice 7:0 (4:0, 2. Makovec, 6. Hájek, 9. Mičkal, 32. Prokopius, 47. Kába, 57. Chládek, 77. Vonášek), Bolešiny B – Veřechov 2:0 (1:0, 6. Bošek, 49. Šindelář), Běšiny – Budětice 2:0 (2:0, 26. M. Vališ, 42. Heindenreich).

Načítám tabulku …
Náborová akce v Klatovech: děti si pod dohledem Davida Limberského užily zábavné fotbalové odpoledne.
PODÍVEJTE SE: Děti pod dohledem legendy Davida Limberského žily fotbalem