„Už před zápasem jsem tušil problémy, protože nám špatně přistavili autobus a do Domažlic jsme přijeli pozdě. Kluci se museli převléknout už v autobuse a pak jít bez jakékoliv rozcvičky a přípravy hrát,“ smutnil klatovský trenér Martin Lepeška.

„Co se týče samotného zápasu, domácí vyhráli zaslouženě. Byli lepší, navíc dali dvě krásné branky, které by v pohodě kandidovaly někde v televizi na góly měsíce,“ hodnotil duel trenér Klatov.

Zatímco na hostující straně panovalo po zápase mírné zklamání, v táboře domažlického výběru byla k vidění spokojenost. Chodové totiž uspěli i ve čtvrté bitvě letošní sezony a v soutěži pokračují bez ztráty jediné kytičky. „Čekalo nás první derby tohoto ročníku, měli jsme marodku dvou hráčů, takže byla potřeba trochu změnit rozestavení a na utkání se více připravit,“ říkal trenér Jiskry Tomáš Korelus.

První poločas ale nebyl podle jeho představ, i když chodská družina odcházela do kabin za příznivého stavu 1:0. „Do druhé půle jsme si řekli, že je třeba změnit nějaké věci, a trochu nezvykle se nám povedl vstup do druhého dějství. Po herní i střelecké stránce se nám ve druhém poločase dařilo. Jen je škoda, že jsme opět dvakrát inkasovali. Zvlášť když na kluky pořád apelujeme, aby směrem dozadu hráli zodpovědně,“ pokračoval v hodnocení jinak spokojený kouč.

Utkání mladších dorostenců dopadlo podobně jako vzájemná konfrontace o dva roky starší kategorie. Z vítězství 4:1 se radovala Jiskra Domažlice. O jedinou branku Klatov se postaral Potužník. V příštím kole hostí Klatovy na domácím hřišti českobudějovické SKP. Starší dorost začíná v 10.00, mladší ve 12.15 hodin.

TJ Jiskra Domažlice U19 – SK Klatovy 1898 U19 4:2

Poločas: 1:0. Branky: 54. a 60. Jahn, 39. Petr, 85. Sedláček – 82. a 89. Tomaka. Rozhodčí: Štrincl – Fillinger, Sladký. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Sestava Klatov: Daněk – Šašek, Petrželka (79. Tomaka), Šťastný, Frančík, Šlechta (46. Pretzelmayer), Weber (65. Jiřík), Fiala, Marek, Škoch (65. Pešek), Říha. Trenér: Martin Lepeška.


Načítám tabulku ...

TJ Jiskra Domažlice U17 – SK Klatovy 1898 U17 4:1

Poločas: 1:0. Branky: 57. a 90+1. Szabó, 21. Rejthar, 84. Koza – 68. Potužník. Rozhodčí: Štrincl – Fillinger, Sladký. ŽK: 0:0. Diváci: 80. Sestava Klatov: Žežula – Karásek (46. Vaňourek), Lucák, Daněk, Tomaka, Potužník, Pham Quyet Tien, Boublík (46. Berka), Ryba (46. Vyčichl, 63. Ouda), Procházka, Bořánek. Trenér: Karel Žák.


Načítám tabulku ...