Od nové sezony fotbalisté FC Švihov budou hrát jednu ze skupin I. B třídy, a na tu se už začali připravovat nyní. Několik hráčů totiž využilo volného přestupního období a stali se posilami ambiciózního celku. O kom je řeč?

Z Klatov přichází hned kvarteto borců. Bratři Tomáš a Martin Daňkové, Tien Pham Quyet, tedy plejeři z béčka, ale také třiadvacetiletý záložník s velkým fyzickém fondem a vytříbenou kopací technikou Michal Marek.

Švihov slaví postup do krajské I. B třídy.
VIDEO: Mistři! Švihov ovládl okresní přebor, slaví postup a hlásí posily

„Všechny tyto posily jsou super, ale největší peckou je samozřejmě Michal Marek, který hrál posledních pár let divizi,“ poznamenal k příchodům z města pod Černou věží trenér Švihova Adam Popelka. „Především od Michala si hodně slibujeme, určitě bude patřit k nejlepším hráčům I. B třídy vůbec,“ přemítá nahlas. A to od zimy ve Švihově působí také útočník Adam Aizner, jenž rovněž oblékal klatovský dres a kromě I. B třídy nastupoval i mezi divizní smetánkou.

Pátou posilou do party je třicetiletý Martin Brož, který přichází z Nýrska. „Hráč se zkušenostmi z krajského přeboru, hodně nám pomůže,“ má jasno švihovský lodivod. Tím výčet nových jmen zatím končí, ale nemusí to být finální resultát. „Samozřejmě se může ještě něco stát, chtěli bychom, aby ještě jeden hráč přišel, ale uvidíme, jak se nám jednání povedou,“ zůstává Popelka tajemný.

Opačným směrem, tedy pryč ze Švihova, naopak nikdo neputuje. „Odchody nemáme žádné. Pochopitelně třeba o Michala Tomana byl zájem, ale také on bude i nadále působit u nás. Těší mě, že hráči chtějí ve Švihově hrát,“ raduje se Adam Popelka, jenž na závěr prozradil, že Švihov bude mít od nadcházející sezony hned dva mužské týmy. „Zakládáme béčko, které bude pochopitelně nastupovat ve IV. třídě,“ upřesnil kormidelník mužstva.

Švihov (hráči na archivním snímku) slaví postup do krajské I. B třídy.
VIDEO: Chorály, pyro i šampaňské! Podívejte se, jak ve Švihově slavili postup