Do vedení šel hned ve 2. minutě utkání domácí Mochtín, autorem gólu byl Zbyněk Smolík. Sušici však brzká branka neublížila a v 18. minutě vyrovnala po trefě Tomáše Klímy z bezprostřední blízkosti. O sedm minut později už hosté vedli. A to díky přesné hlavičce svátečního střelce Lukáše Kodýdka. Vzápětí si však po centru Stanislava Strejce hostující obrana srazila míč do vlastní sítě a bylo to 2:2.

Střelecké hody tím ale v prvním poločase neskončily. Naopak. Za další dvě minuty se prosadil teprve šestnáctiletý mladíček Míčka a bylo to 2:3 v neprospěch Mochtínských. Srovnání přišlo sedm minut před přestávkou z kopačky Smolíka, jenž proměnil nařízený pokutový kop.

Šest minut po změně stran se skóre znovu měnilo. To když penaltu umístěnou placírkou k tyči proměnil sušický Budil – 3:4. V 58. minutě sudí pískl již třetí penaltu. Tu sice Smolík, který útočil na hattrick, neproměnil, ale z dorážky rozvlnil síť Stanislav Strejc. Když už to vypadalo, že zajímavé a ofenzivní utkání skončí remízou, trefil se hostující Králík, který dal výsledku konečnou podobu.

„Rychlý fotbal na hezky připraveném hřišti, které pokropil příjemný déšť, se musel divákům líbit. Nám se líbí především fakt, že jsme soupeře ze stejné soutěže (I. A třída – pozn. autora) porazili i bez celé řady opor jako jsou Vašák, Skrbek či Marek, kteří jsou lehce zraněni a svých šancí se chopili mladíci. Na postu stopera odehrál celé utkání Štěpán Krůs, pro kterého to byla za muže na této pozici premiéra,“ napsal fotbalový oddíl TJ Sušice na svých facebookových stránkách.

Sokol Mochtín – TJ Sušice 4:5 (3:3)
Branky: Smolík 2 (jedna z penalty), Strejc, vlastní – T. Klíma, Kodýdek, Míčka, Budil z penalty, Králík.