Už ve čtvrté minutě hry rozehrávala rohový kop klatovská Monika Farná, a když se k ní míč ze skrumáže před bránou vrátil, tak neváhala a rychlostní blesku jej poslala zpátky před domácí klec. Ovšem její spoluhráčce Lucii Elisabeth Dubské už gólmanka Brožová nic nedovolila a balonu se pohotově zmocnila.

Fotbalisté SK Kovodružstvo Strážov (na archivním snímku hráči v červených dresech) porazili na domácí půdě Svatobor Hrádek 4:2.
Strážov přehrál v okresním derby Hrádek. Kapitán Chaluš ocenil týmový výkon

O dvě minuty později na druhé straně travnatého hřiště míč z volného přímého kopu nedokázala podle svých představ zkrotit klatovská gólmanka Michaela Müllerová, a tak ji před brankovou čárou zastoupila kapitánka Markéta Rajalová, která míč nekompromisně uklidila do bezpečného prostoru.

Zdroj: Yvetta Chmelová

Z přímého kopu to po chvíli zkoušela i klatovská Klára Hessová, ale její střela z dálky gólmance Blatné příliš starostí nenadělala. Další minuty příliš vzruchu nepřinesly. Až v 15. minutě hostující útočnice Dubská předvedla svůj důraz, ovšem bránu domácích míč minul. Šanci na reparát dostala Dubská o dvě minuty později, ale brankářka její střelu vyrazila. Pro půvabnou kuličku si následně pohotově doběhla Valentýna Němcová, která nezaváhala. Gól - 0:1!

Zdroj: Yvetta Chmelová

Hostující záložnice rozparáděná svou premiérovou divizní trefou byla v následujících chvílích při chuti, ale ve 24. minutě po přihrávce od Ivany Nagyové pálila jen vedle. Ve 31. minutě se hra přesunula na druhou stranu hřiště, do úniku se dostala blatenská Barbora Kubešová, ale gólmanka Klatov Müllerová její plány zhatila, když míč nohou poslala mimo prostor tří tyčí.

Ve 35. minutě bylo znovu horko před klatovskou svatyní. Nařízený přímý kop za faul na pronikající útočnici tečovala jedna z bránících hráček, míč změnil směr, tudíž jej gólmanka nedokázala udržet, ale naštěstí měla za sebou pomocnici Moniku Farnou, která zažehnala nebezpečí důrazným odkopem míče co nejdál od brány. Navýšit vedení Klatov mohla ve 41. minutě Ivana Nagyová, ale míč netrefila ideálně a gólmanka Jihočešek její pokus vyškrábla na rohový kop.

6. kolo České divize žen, skupina C: TJ Blatná - SK Klatovy 1898 (na snímku fotbalistky v červených dresech) 1:1.6. kolo České divize žen, skupina C: TJ Blatná - SK Klatovy 1898 1:1.Zdroj: Yvetta Chmelová

Ze série několika rohových kopů v závěru první půle nezapršelo. Zahrozily ještě také domácí fotbalistky, ale v tomto případě zůstalo jen u náznaku. Když už se schylovalo ke konci první půle, nešťastně, ale vážně se zranila klatovská stoperka Klára Hessová, která pak na hřišti hostujícímu týmu hodně chyběla.

Zdroj: Yvetta Chmelová

Úvod druhého poločasu patřil domácím hráčkám. Ale až v 55. minutě vážněji vystrčily růžky, když ve sprintérském souboji s klatovskou Lucií Baumannovou Petra Klásková zvládla míč přistrčit Denise Pečené. Ta si však na hostující gólmanku nepřišla. Vzápětí domácí Anna Hynková prověřila pozornost klatovské brankářky, ale ta se při likvidaci tohoto pokusu příliš nezapotila.

Zdroj: Yvetta Chmelová

V 60. minutě si nebezpečně nabíhala na autové vhazování u klatovské brány domácí Martina Honnerová, ale míč odhlavičkovala vedle. Klatovským hráčkám jakoby v té době ztěžkly nohy, jejich hra postrádala pohyb, a když už se dostaly na půlku domácích, nic nedokázaly vymyslet a snadno přicházely o balon.

Jejich nevysvětlitelného útlumu a chyb dokázaly fotbalistky Blatné v 61. minutě patřičně využít. O vyrovnání se gólem postarala Denisa Pečená. Vrátit vedení Klatovům zanedlouho mohla Lucie Baumannová, ale míč tvrdou ranou bez přípravy poslala jen zvenku do zadní tyče brány.

Zdroj: Yvetta Chmelová

V 70. minutě pěkně zleva vystřelila hostující Marcela Voráčová, ale o míč se efektním zákrokem postarala gólmanka Blatné. V 73. minutě bravurně zastavila valící se útok domácích Magdalena Hrachová. Klatovanky moc chtěly vyhrát, ale jejich další střelecké pokusy patřily do kategorie propagačních a tak Dubská, Rajalová i Malá nechaly spíše domácí gólmanku vyniknout, než aby ji ohrozily.

Zdroj: Yvetta Chmelová

Poslední minuty vyrovnaného střetnutí patřily domácím. Nejdříve zahrozila Pečená, pak Honnerová. Ale gólmanka Klatov byla vždy na svém místě a připravená. V 89. minutě byla Blatná blízko vítězství, ale míč zastavila dobře postavená tyč brány. Míč se záhy odrazil opět k jedné z domácích hráček, ale ani ta skóre změnit nedokázala. Týmy se tak o body spravedlivě rozdělily.

6. kolo České divize žen, skupina C: TJ Blatná - SK Klatovy 1898 (na snímku fotbalistky v červených dresech) 1:1.6. kolo České divize žen, skupina C: TJ Blatná - SK Klatovy 1898 1:1.Zdroj: Yvetta Chmelová

„Všechny hráčky musím pochválit za bojovnost, ale bohužel v první půli jsme neproměnili šance. Druhý poločas byl z naší strany bez pohybu, bránili jsme se a můžeme být rádi za bod. Stínem utkání je vážné zranění naší zkušené hráčky Kláry Hessové,“ uvedl trenér SK Klatovy 1898 Václav Míka, jehož svěřenkyním patří v aktuálně tabulce se ziskem sedmi bodů šestá příčka.

Zdroj: Yvetta Chmelová

Soutěž i nadále naprosto suverénně vede stoprocentní SK Dynamo České Budějovice před druhým Hradištěm a třetím Táborskem. Na svůj první bodový zisk naopak stále čekají poslední Borovany.

Fotbalisté TJ Sokol Mochtín (na archivním snímku hráči v červených dresech) zvítězili na půdě rokycanského béčka 4:1.
Zahodili dvě penalty, přesto slaví. K výhře Mochtínu pomohla i brzká ´redka´

V příštím kole, které je na programu již tento víkend, klatovské fotbalistky kvůli lichému počtu účastníků v soutěži nehrají. Svým fanouškům se představí až 22. října od 15 hodin v Hradišti. Podzimní část sezony pak nováček divizní soutěže zakončí domácím soubojem s Jiskrou Domažlice. Tento duel by se dle předem stanoveného termínu měl odehrát 30. října od 10.30 na Rozvoji.

TJ Blatná - SK Klatovy 1898 1:1

Poločas: 0:1. Branky: 61. Pečená - 17. Němcová. ŽK: 0:1 (35. Hessová). Rozhodčí: Křížovský - Ďulík, Smolík. Diváci: 58. Sestava TJ Blatná: Brožová - Šafrová, Chárová, Chumanová, Ďulíková, Benešová, Klásková, Honnerová, Mlíčková, Pečená, Sudová. Střídající hráčky: Kubešová, Sýbková, Hynková, Pelešková. Trenér: Oldřich Šebek. Sestava SK Klatovy 1898: Müllerová - Farná, Hrachová, Hessová, Baumannová, Voráčová, Rajalová, Kaslová, Němcová, Nagyová, Dubská. Střídající hráčky: Pešlová, Jančová, Presslová, Malá, Škopková, Kováříková, Lucáková. Trenéři: Václav Míka a Radek Smolík.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...