V Radnicích na Rokycansku změřily síly v rámci letní přípravy s ligovou dívčí osmnáctkou Viktorie Plzeň, která zde byla na krátkém čtyřdenním soustředění. Úvod utkání byl ale pro klatovské družstvo jako z hororu. Než se totiž stačily rozkoukat, prohrávaly po osmi odehraných minutách už 0:3.

Fotbalistky SK Klatovy 1898 (hráčky v červených dresech) sehrály své historicky první utkání. Soupeřkami byly dívky Viktorie Plzeň do 18 let.Fotbalistky SK Klatovy 1898.Zdroj: Yvetta Chmelová

Postupem času se ale osmělovaly a potvrdily, že individuální technika jim není cizí. Do kabin přesto odcházely se šestibrankovou ztrátou a také po změně stran se síť za nešťastnou gólmankou rozvlnila ještě čtyřikrát. Viktoria v zápase vedla už 10:0, ale poslední slovo, lépe řečeno dvě slova, měly Klatovy, za které se střelecky prosadila Ivana Nagyová a Julie Chobotová, která proměnila penaltu nařízenou za faul v pokutovém území.

Klatovský brankář Tomáš Novák.
Dostat pět gólů? Hrozný pocit. Tohle si naši fanoušci nezasloužili, běduje Novák

V dresu vítězných viktoriánek se trefily Gotthardová s Kadlecovou, autorky hattricku, a dále i Navrátilová (ta se z gólu radovala hned dvakrát) s Jančovou a Zahradníkovou. Nutno podotknout, že si Klatovanky i přes porážku 2:10 vedly velmi dobře. O výsledek totiž vůbec nešlo.

Fotbalistky SK Klatovy 1898 (hráčky v červených dresech) sehrály své historicky první utkání. Soupeřkami byly dívky Viktorie Plzeň do 18 let.Fotbalistky SK Klatovy 1898 (hráčky v červených dresech) sehrály své historicky první utkání. Soupeřkami byly dívky Viktorie Plzeň do 18 let.Zdroj: Yvetta Chmelová

Přátelský zápas s mladšími, ale zkušenějšími soupeřkami, měl především trenérům napovědět, jak na tom aktuálně tým je. „Já jsem spokojený. Všechny hráčky odvedly v přípravném zápase velmi dobrou práci, hrály s velkou chutí, bojovaly. Musím proto celému týmu poděkovat za to, co předvedl. Děvčata na sobě poctivě pracují a zlepšují se,“ uvedl po utkání s ligovými plzeňskými dorostenkami trenér klatovských žen Václav Míka.

Fotbalista Jakub Pavlík.
Moje role v týmu? Pořád sbírám zkušenosti, říká dvougólový spasitel Pavlík

Další přípravné utkání čeká fotbalistky Klatov už v neděli 14. srpna od 15 hodin na hřišti TJ Blatná, jejichž hráčky jsou účastnicemi stejné soutěže. Bude to tedy už konfrontace se vším všudy. „Je to tak. Tohle přátelské utkání nám opravdu hodně napoví,“ uvědomuje si klatovský kouč Míka.

Tým Klatov pak čeká cesta do Plzně, kde se ještě před ostrými boji přátelsky utká v sobotu 20. srpna odpoledne s béčkem žen plzeňské Viktorie, které hraje také divizní soutěž, ale v jiné skupině. Tento zápas bude generálkou na pohárový duel (Pohár žen FAČR), v němž budou Klatovy na domácím hřišti v neděli 28. srpna od 15 hodin hostit jihočeské Hradiště.

Viktoria Plzeň dívky U18 – SK Klatovy 1898 10:2 

Poločas: 6:0. Branky: Gotthardová 3, Kadlecová 3, Navrátilová 2, Jančová, Zahradníková – Nagyová, Chobotová z penalty. Rozhodčí: Václav Havránek. Sestava Klatov: Marie Hofmeisterová, Michaela Müllerová – Markéta Rajalová, Julie Chobotová, Ivana Nagyová, Marcela Voráčová, Natálie Pešlová, Klára Hessová, Andrea Fremutová, Monika Farná, Eva Kováříková, Lucia Elisabeth Dubská, Veronika Kaslová, Valentýna Němcová, Natálie Presslová.

Autoři: Yvetta Chmelová, Martin Mangl, Václav Havránek

Fotbalisté FK Okula Nýrsko (na archivním snímku hráči v modrobílých dresech) odstartovali novou sezonu domácí remízou 2:2 s Baníkem Stříbro.
Remíza? Spravedlivá, tvrdil Kalivoda po premiéře. Co řekl ke zrušeným penaltám?