A bylo se na co dívat. Na zdejším pažitu se za míčem prohánělo přes sto fotbalových nadějí ve věku od čtyř do sedmi let. Akce se vydařila i díky tomu, že bojům mezi začínajícími fotbalisty a fotbalistkami přihlíželo 250 nadšených diváků, a to především z řad rodičů a prarodičů přítomných sportovců, kteří svým synům, dcerám, vnoučkům a vnučkám nepřetržitě fandili.

V Mochtíně se uskutečnil velký turnaj minipřípravek.V Mochtíně se uskutečnil velký turnaj minipřípravek.Zdroj: Pavel Šot

Průběh zdařilého turnaje mladíků popisoval za TJ Sokol Mochtín Karel Šot. „Hrálo se na šesti hřištích o rozměrech 22x 15 metrů. Na každém z nich byly čtyři branky. Čtyři jsme už měli, čtyři nově zakoupili a dalších šestnáct nám jich ochotně zapůjčil FK Okula Nýrsko, SK Klatovy 1898 a TJ Start Luby. Pro případ špatného počasí jsme navíc postavili ještě dva stany, které nám obětavě přivezl z Hartmanic starosta Obce Mochtín pan Zdeněk Voráček, kterému za to patří velké poděkování,“ řekl Šot.

V Mochtíně se uskutečnil velký turnaj minipřípravek.V Mochtíně se uskutečnil velký turnaj minipřípravek.Zdroj: Pavel Šot

Více než stovka malých dětí startovala ve dvanácti družstvech. Velký počet zápasů okořenil i vysoký počet branek a nespočet radostných chvil doplněných o nefalšované úsměvy v tvářích fotbalistů a fotbalistek. Pro většinu děvčat a kluků to byl navíc vůbec první velký sportovní zážitek v jejich životě. „O výsledky na turnaji vůbec nešlo, nebylo vyhlašováno ani konečné pořadí,“ vysvětlil za TJ Sokol Mochtín Karel Šot.

Fotbalisté klatovských dorostů (na archivních fotografiích hráči v modrých dresech) v Janovicích porazili příbramský Spartak. Devatenáctka otočila zápas ze stavu 0:2 na 4:2 a hráči do 17 let soupeře udolali těsně 1:0.
Ztráceli už dva góly, přesto klatovští fotbalisté houževnatou Příbram porazili

S prázdnou však domů zúčastněné týmy z Mochtína neodjížděly. Naopak. Na konci celé akce totiž byla oceněna všechna družstva.

„Na závěr bych chtěl poděkovat za vzornou organizaci a přípravu turnaje hlavním organizátorům, kterými byli především Milan Žiak mladší a Milan Žiak starší, ale i všem dalším členům naší TJ, kteří přiložili ruku k dílu. Byla to zdařilá akce,“ dodal za TJ Sokol Mochtín Karel Šot.

Turnaje se zúčastnily týmy:
- skupina A: Klatovy 1, Hrádek, Klatovy 2, Luby, Sušice a Horažďovice.
skupina B: Mochtín, Klatovy 3, Kolinec, Nýrsko, Strážov a Luby 2.

Fotbalisté SK Klatovy 1898 (na archivním snímku hráči v červených dresech) podlehli Katovicím (v modrém) 2:4.
Úchvatná trefa útočníka Presla nestačila. Klatovy odjely z Katovic s porážkou