Tří poločasový zápas, kdy se vystřídaly staré gardy Sokola Rabí, Žichovic, zakládající hráči Budětic a první týmy Budětic a Žichovic přinesl divokou remízu 6:6, ale důležitější bylo, že se sešli hráči, kteří by se na hřišti za normálních okolností potkat nemohli. Velkou atrakcí byly hned několikanásobné dvojičky otec & syn – Melkové, Kordové, Hozmanové, Homolkové, bratři Fialové a další místní legendy. Vše dirigoval Zbyněk Chmelík, který má velkou zásluhu na postupu malé vesničky až do okresního přeboru.

close Oslavy 10 let od založení FK Budětice. info Zdroj: FK Budětice 2012 zoom_in Otec a syn Kordovi.

Po dech beroucím zápase se vzpomínalo, fotilo a děkovalo. K tomu skvěle hrála neúnavná kapela Orchidea, peklo se prase, podávaly se další dobroty a pivo i jiné nápoje tekly proudem. Skvělou tečkou za povedenou oslavnou akcí byl okázalý ohňostroj. Tak vše nejlepší, Budětičtí, do dalších let.

V letošní sezoně budou hrát Budětice „jen“ III. třídu. Začínají již tuto sobotu (předehrávka 12. kola) od 17 hodin na půdě TJ Žihobce. O týden později následuje další venkovní střetnutí na hřišti rezervy Svatoboru Hrádek (předehrávka 13. kola) a poprvé doma pod hradem Rabí se "žlutí" představí 20. srpna v rámci klasického 1. kola proti béčku Bolešin.

Autoři: Robert Töpfer, Martin Mangl