Tří poločasový zápas, kdy se vystřídaly staré gardy Sokola Rabí, Žichovic, zakládající hráči Budětic a první týmy Budětic a Žichovic přinesl divokou remízu 6:6, ale důležitější bylo, že se sešli hráči, kteří by se na hřišti za normálních okolností potkat nemohli. Velkou atrakcí byly hned několikanásobné dvojičky otec & syn – Melkové, Kordové, Hozmanové, Homolkové, bratři Fialové a další místní legendy. Vše dirigoval Zbyněk Chmelík, který má velkou zásluhu na postupu malé vesničky až do okresního přeboru.

Oslavy 10 let od založení FK Budětice.Otec a syn Kordovi.Zdroj: FK Budětice 2012

Po dech beroucím zápase se vzpomínalo, fotilo a děkovalo. K tomu skvěle hrála neúnavná kapela Orchidea, peklo se prase, podávaly se další dobroty a pivo i jiné nápoje tekly proudem. Skvělou tečkou za povedenou oslavnou akcí byl okázalý ohňostroj. Tak vše nejlepší, Budětičtí, do dalších let.

V letošní sezoně budou hrát Budětice „jen“ III. třídu. Začínají již tuto sobotu (předehrávka 12. kola) od 17 hodin na půdě TJ Žihobce. O týden později následuje další venkovní střetnutí na hřišti rezervy Svatoboru Hrádek (předehrávka 13. kola) a poprvé doma pod hradem Rabí se "žlutí" představí 20. srpna v rámci klasického 1. kola proti béčku Bolešin.

Autoři: Robert Töpfer, Martin Mangl

Fotbalisté FK Okula Nýrsko (modré dresy) stojí na prahu nové sezony krajského přeboru, ve kterém budou obhajovat loňské stříbro.
Okulu po letech opustil kapitán, tým posiloval jen z vlastních zdrojů. Co cíle?