Na druhé místo se posunul Švihov, který ve šlágru kola zdolal domácí Hradešice 2:1. Ty naopak klesly na čtvrtou příčku. „Musím všechny pochválit, hráli jsme jako jeden tým a máme nesmírně cenné tři body. V první půli jsme podali výborný výkon, ve druhém poločase to byl více boj než fotbal, ale my to zvládli a vezeme si domů podle mého názoru zasloužené tři body,“ rozplýval se po úspěšně zvládnuté konfrontaci mladý trenér Švihova Adam Popelka.

5. kolo OPM: FC Švihov (na snímku fotbalisté v červenobílých dresech) - TJ Sokol Chudenice (modří) 2:2 (2:0).Fotbalisté FC Švihov (na snímku fotbalisté v červenobílých dresech).Zdroj: Jindřich Schovanec

„Bohužel jsme prohráli druhé utkání doma se soupeřem ze špičky tabulky. V prvním poločase jsme nebyli v pohodě. Vůbec jsme nevyužívali naší největší zbraně a neustále jsme se snažili hrát na rozbahněném středu hřiště, místo toho, abychom akce táhli křídelními prostory. Druhá půle už byla z naší strany o poznání lepší, ale doplatili jsme na špatné řešení brankových příležitostí. To je bohužel v současnosti naše největší slabina, kvůli které jsme přišli o další důležité body. Hosté hráli velmi dobře, mají svou kvalitu, ale alespoň bod za remízu jsme z utkání vyválčit měli,“ poznamenal Popelkův protějšek na lavičce soupeře - hlavní trenér poražené TJ Sokol Hradešice František Melka.

Fotbalisté TJ Měcholupy (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) zvítězili v okresním derby na půdě Hrádku 3:1. V tabulce jim patří druhá příčka.
Z kluziště v Hrádku vítězně. Zasloužené tři body, měl jasno fotbalista Měcholup

Před Hradešice se tak dostali fotbalisté Tatranu Dlouhá Ves, kteří v domácím prostředí porazili rezervní výběr Sušice jasně 3:0. Málo vídanou gólovou přestřelkou skončilo sobotní utkání mezi domácími Chudenicemi a Duklou Janovice. Pokud byla mezi třicítkou fanoušků náplava z fanklubu defenzivního fotbalu, musela z areálu odcházet se značně pochroumanou náladou.

Fotbalisté TJ Sušice (na archivním snímku fotbalisté v modrých dresech) hostí ve středeční dohrávce 8. kola krajské I. A třídy nováčka z Dlouhého Újezdu.
Sváteční středa plná fotbalu: Kdo s koho? Sušice vyzve v dohrávce Spartu

Hosté z Janovic zápas nakonec ovládli poměrem 7:5, a to i přesto, že přišli v 63. minutě za stavu 3:3 o vyloučeného Viktora Špindlera, jenž se musel ze hřiště pakovat po dvou po sobě jdoucích žlutých kartách, které mu zkušený hlavní rozhodčí tohoto zápasu Zdeněk Hájek udělil v 51. a 63. minutě.

Fotbalisté FK Dukla Janovice (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) přestříleli domácí Chudenice v divokém zápase 7:5.Fotbalisté FK Dukla Janovice (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) přestříleli domácí Chudenice v divokém zápase 7:5.Zdroj: Jindřich Schovanec

Na aktuálně páté příčce se nacházejí borci z Malého Boru, kteří před vlastními fanoušky deklasovali poslední Veřechov jednoznačně 5:1. Malý Bor se letos prezentuje výbornou defenzivou, když v osmi odehraných kolech inkasoval pouze devět branek, vůbec nejméně ze všech týmů v soutěži. Moc gólů přitom nedává, což potvrzuje fakt, že méně branek nastříleli pouze fotbalisté Kašperských Hor, Nezamyslic a právě Veřechova. Tentokrát však Maloborští střelecky doslova explodovali, a to byl hlavní faktor cenného vítězství.

„Skóre mohlo být daleko vyšší, ale skvěle zasáhl gólman hostů, nebo jsme nebyli přesní v zakončení. Za zmínku ještě stojí výborný výkon kapitána Dominika Vonáška a aktivní partie Václava Petříka, který si připsal dvě asistence a byl neustálou hrozbou pro obranu soupeře,“ uvedl klub na facebooku.

Výsledky 6. kola okresního přeboru: Kašperské Hory – Nezamyslice 3:3 (1:3, 12. Voldřich, 71. Šuba, 86. Kůs – 31. Tůma, 39. Jiřík, 44. Pavelec), Vrhaveč – Okula Nýrsko B 3:2 (1:1, 8. Kozák, 72. Reitmajer, 83. Vítovec – 38. A. Bastl, 68. Rubáš), Dlouhá Ves – Sušice B 3:0 (1:0, 27. M. Brabec, 62. Dryk, 68. Goby z penalty), Chudenice – Dukla Janovice 5:7 (2:3, 38. a 67. Jakub Soupír, 55. a 68. Jan Soupír, 29. Ježek – 37. a 77. Urban, 74. a 88. Petruška, 9. Jůzek, 33. Kováč, 77. Raišl), Sokol Hradešice – Švihov 1:2 (0:2, 75. F. Melka mladší – 30. Štengl, 44. Cibulka), Malý Bor – Veřechov 5:1 (2:1, 38. Ivasiuk, 43. Krištof, 54. Želíska vlastní, 69. Forman, 85. Trubač – 11. Richter), Start Luby B – Plánice 7:3 (3:2, 18., 37. a 79. Jirotka, 7. Šleis, 46. Havlovic, 66. Čipera, 83. Voráč z penalty – 41. a 69. z penalty Plánička, 15. Kohout).

8. kolo krajského přeboru: FK Okula Nýrsko (na snímku hráči v modrobílých dresech) - FK Nepomuk 2:0 (1:0).
FOTO, OHLASY, VIDEO: Okula podruhé v řadě vyhrála, tentokrát doma s Nepomukem