Dobrou formu z úvodu jara potvrdili fotbalisté Tatranu Dlouhá Ves, kteří minulý týden sestřelili na domácím hřišti favorizované Hradešice (3:0). Tatran tentokrát uspěl na hřišti Kašperských Hor 3:1, a to především díky dalším dvěma zásahům třicetiletého šutéra Dominika Vašáka, jenž tým Tatranu posílil v zimní přestávce. Zkušený forvard na jaře zasáhl do všech tří zápasů a na svém kontě už má šest branek. Tatran ve Vašákovi našel skutečnou oporu.

close Okresní přebor (15. kolo): Tatran Dlouhá Ves (na snímku fotbalisté v oranžových dresech) - TJ Sokol Hradešice (černožlutí) 3:0. info Zdroj: David Koranda zoom_in Dominik Vašák, střelec Tatranu Dlouhá Ves.

Bláznivé utkání prožili fanoušci v Chudenicích, kam přijel nováček soutěže TJ Sokol Plánice. Domácí tým vedl po sedmnácti minutách hry už 2:0, ale nakonec nemá nic. Plánice totiž v posledních třiceti minutách dokázala skóre otočit, přičemž dvě branky soupeři nasypala až v 86., respektive 90. minutě. Oba celky zápas dohrávaly od 55. minuty v deseti. V barvách domácích byl vyloučený Petr Lucák, v dresu hostů kvůli červené kartě nedohrál Milan Stupka.

Poměrně nečekanou porážku museli přijmout fotbalisté TJ START Luby B, kteří bojují o postup do krajské I. B třídy. Start sice v zápase na půdě Vrhavče vedl díky trefě Leona Jandy 1:0, ale domácí borci dokázali skóre otočit. Pět minut po obrátce vyrovnal velezkušený veterán František Hrach, v 58. minutě vstřelil vítěznou branku Vrhavče jeho o dvanáct let starší spoluhráč Ondřej Fait.

Fotbalisté Malého Boru na domácím hřišti opět zabrali

Můj dům, můj hrad. Alespoň takhle to zatím na jaře funguje v Malém Boru. Sportovní klub před dvěma týdny před vlastními fanoušky zdolal zálohu TJ Sušice (3:1), v minulém kole ale podlehl domácí Plánici (0:4). Teď se Malý Bor představil opět na domácím pažitu, a znovu byl úspěšný.

Fotogalerie: OKRESNÍ PŘEBOR: Malý Bor přehrál Nezamyslice, Dukla smetla Veřechov

V prvním poločase sice hosté z Nezamyslic drželi se svým sokem krok, ale ve druhém dějství Malý Bor roztočil kolotoč, který soupeř neustál a vypadl z něj. Malý Bor díky brankám Formana, Šmrhy, Davida Šiply a legionáře Ivasiuka zvítězil s přehledem 4:1 a doma bodoval už v sedmém utkání (z osmi).

close Fotbalisté FK Dukla Janovice (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) porazili TJ Start Luby B 2:0. Lídrovi uštědřili vůbec první porážku v sezoně. info Zdroj: David Koranda zoom_in Fotbalisté FK Dukla Janovice (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech).

Velice přesvědčivé vítězství si na svoje konto připsali fotbalisté janovické Dukly, kteří deklasovali poslední Veřechov na jeho půdě vysoko 7:0. Hattrickem se blýskl David Jůzek, o zbývající trefy se postaralo pět různých střelců (Kotlan, Macura, Petruška, Müller). Podruhé v řadě ztratily body Hradešice, které tentokrát v azylu ve Velkých Hydčicích pouze remizovaly s rezervou Sušice 0:0.

Výsledky 16. kola okresního přeboru: TJ Kašperské Hory - Tatran Dlouhá Ves 1:3 (0:1, 49. Řimnáč - 32. a 86. Vašák, 71. Goby z penalty), SK Malý Bor 1929 - TJ Nezamyslice 4:1 (1:1, 12. Forman, 51. Šmrha z penalty, 63. D. Šipla, 85. Ivasiuk - 26. Zábranský), TJ Sokol Vrhaveč - TJ START Luby B 2:1 (0:1, 50. Hrach, 58. Fait - 30. Janda), TJ Sokol Chudenice - TJ Sokol Plánice 2:3 (2:0, 4. Ježek z penalty, 17. A. Žežula - 61. Plánička, 86. Opl, 90. Novák), TJ Sokol Veřechov - FK Dukla Janovice 0:7 (0:5, 7., 34. a 79. Jůzek, 18. Kotlan, 33. Macura, 45. Müller, 72. Petruška), TJ Sokol Hradešice - TJ Sušice B 0:0, FK Okula Nýrsko B - FC Švihov odloženo (27. dubna od 18.00 hodin).