Lídrovi tabulky stále dýchají na záda Hradešice, které v sobotu odpoledne na domácím hřišti přejely Janovice vysoko 5:0. Dukla ale svého soka v prvním dějství držela na uzdě, výsledkem poločasového snažení byl bezbrankový stav. Hradešice ale po obrátce rozpoutaly hotové inferno, které soupeř nedokázal ustát. Díky hattricku Františka Melky mladšího, nejlepšího kanonýra soutěže, a dvěma trefám jeho spoluhráče Lukáše Zdichynce, fotbalisté Hradešic slavili tři body za přesvědčivé vítězství 5:0. Na vedoucí Švihov i nadále ztrácí jen tři body.

19. kolo okresního přeboru: FC Švihov (na snímku fotbalisté v červených dresech) - TJ Sokol Hradešice 2:2.TJ Sokol Hradešice (černožlutí), archivní snímek.Zdroj: Jindřich Schovanec

Třetí místo aktuálně patří rezervě lubského Startu, která smetla Nezamyslice. Na výhře 5:1 se podílel dvougólový Matěj Pivoňka, branky stříleli i Panuš a Jirotka. Jeden gól si soupeř bojující o záchranu vstřelil sám (Pančenko).

Klatovský fotbalista Antonín Presl režíroval výhru nad Katovicemi.
Do kasy jsem dal peníze snad už za všechno, culí se klatovský kanonýr Presl

V poslední době hráli ve velice solidní formě. Tři výhry, jedna remíza, deset bodů, tato bilance ostatně hovoří sama za sebe. V jubilejním dvacátém kole ale fotbalisté TJ Sušice B tvrdě narazili. Na hřišti Vrhavče dostali čtyři branky už za poločas a nakonec prohráli 1:5. Mimochodem: béčko Sušice inkasovalo poprvé po 413 minutách. Tuto úctyhodnou sérii rázně uťala až Vrhaveč.

TJ Sokol Vrhaveč (bíločerní), archivní snímek.TJ Sokol Vrhaveč (bíločerní), archivní snímek.Zdroj: Jindřich Schovanec

Nejvýraznější vítězství kola si na svoje konto připsaly Chudenice, které ve svém areálu v Jalovčí střelecky doslova explodovaly a Veřechov coby poslední týmy tabulky sestřelily 7:1. Hattrickem se blýskl Martin Ježek, dvě branky vstřelil Fremuth. Úspěšní o víkendu byli ještě fotbalisté Tatranu Dlouhá Ves, kteří přehráli nováčka z Plánice (4:0) a Malý Bor, jenž v nervy drásajícím souboji přetlačil po tuhém boji rezervu FK Okula Nýrsko těsně 2:1.

Výsledky 20. kola okresního přeboru: Kašperské Hory - Švihov 2:6 (2:3, 6. a 35. Řimnáč - 16. Polívka, 32. Jakub Sláma, 45. V. Petelík, 49. M. Petelík z penalty, 81. Kašpárek, 85. Toman), Malý Bor - Nýrsko B 2:1 (0:0, 25. Krištof, 66. Ivasiuk - 54. Kotlan), Vrhaveč - Sušice B 5:1 (4:0, 12. a 26. Skřivánek, 17. O. Fait, 35. Tuček vlastní, 81. Reitmajer - 61. Patrik Hubáček), Luby B - Nezamyslice 5:1 (3:0, 18. a 38. Pivoňka, 20. Panuš, 72. Pančenko vlastní, 84. Jirotka - 79. Kubovec), Chudenice - Veřechov 7:1 (4:1, 6., 20. a 71. Ježek, 63. a 69. Fremuth, 16. Duda, 16. A. Žežula - 9. Sochor z penalty), Dlouhá Ves - Plánice 4:0 (4:0, 21. a 26. M. Brabec, 4. Vašák, 23. Drábek), Hradešice - Janovice 5:0 (0:0, 49., 65. a 70. F. Melka mladší, 58. a 66. Zdichynec).

Krajský přebor, 24. kolo: TJ Sokol Lhota (na snímku fotbalisté ve žlutých dresech) - TJ Holýšov (modří) 0:3.
OHLASY Z PŘEBORU: První jarní vítězství! Okula sestřelila druhý Chotíkov