Přitom od čtvrté minuty zásluhou trefy Fialy, jenž se mimochodem dvakrát prosadil i minulý týden při výhře 2:1 nad SKP České Budějovice, vedli na jihu Plzeňska 1:0. „Prvních dvacet minut bylo zcela v naší režii. Dali jsme gól a na hřišti byli lepším týmem,“ řekl trenér klatovského staršího dorostu.

Devatenáctka Klatov (na archivních snímcích) podlehla Přešticím 3:5.Devatenáctka Klatov (na archivních snímcích) podlehla Přešticím 3:5.Zdroj: Jiří Pojar

Přeštice sice lacině o dvě minuty později vyrovnaly, ale vedení pošumavskému klubu vrátil ve 25. minutě talentovaný Adam Hošek. Těsně před pauzou ale domácí znovu vyrovnali a na začátku druhé půli skóre duelu dokonce otočili.

„Pak jsme bohužel dostali z penalty gól na 4:2, dvacet minut před koncem na 5:2 a bylo prakticky po zápase. Bohužel čtyři góly jsme v tomto zápase inkasovali po hrubých chybách našeho gólmana,“ posteskl si mladý trenér Klatov. „Sice jsme v závěru ještě nastřelili tyčku a podařilo se nám i korigovat skóre třetí brankou, ale navíc to už zkrátka nestačilo,“ doplnil k zápasu značně rozladěný trenér klatovských fotbalistů.

Náladu mu alespoň z části zvedli mladší dorostenci SK Klatovy 1898, kteří svého přeštického soka i díky dvěma brankám Adama Vyčichla porazili 4:2.

Klatovská devatenáctka se po osmi odehraných zápasech (předehrávalo se 14. a 15. kolo) nachází v tabulce se ziskem sedmi bodů na dvanáctém místě, fotbalisté Klatov do sedmnácti let jsou se šestnácti body pátí. V sobotu hostí klatovští dorostenci v Janovicích pražskou Aritmu. Starší hrají od 10 hodin, mladší začínají čtvrt hodiny po poledni.

TJ Přeštice U19 – SK Klatovy 1898 U19 5:3 (2:2)

Branky: 41. a 46. Papež, 6. Flesar, 53. Blaha z penalty, 73. Mašek – 4. Fiala, 25. Hošek, 82. Vaňourek. Rozhodčí: Langmajer. ŽK: 1:3. Diváci: 50. Sestava Klatov U19: Baloun – Lucák (46. Vaňourek), Daněk, Pham, Vyčichl, Weber, Pretzelmayer, Tomaka, Fiala, Hošek, Šašek. Trenér: Martin Lepeška.

Načítám tabulku …

TJ Přeštice U17 – SK Klatovy 1898 U17 2:4 (0:1)

Branky: 60. Král, 69. Šlehofer – 67. a 86. Vyčichl, 11. Vaňourek, 48. Yordanov. Rozhodčí: Langmajer. ŽK: 2:3. Diváci: 50. Sestava Klatov U17: Vyčichl – Yordanov, Bošek, Daněk (87. Dulka), Berka, Vaňourek (64. Kopecký), Boublík, Potužník (46. Hájek), Brožík (72. Gashi), Mazán, Jícha. Trenér: Karel Žák.