Fotbalový oddíl z Klatovska měl ve finálové anketě čtenářů Deníku nejpilnější podporovatele, když získal neuvěřitelných 26 670 hlasů (téměř 26 procent). Celkově bylo v krajském finále rozdáno rekordních 103 026 hlasů. Na druhém místě skončila TJ Chodský Újezd (20 479 hlasů) a bronz díky svým fanouškům putuje do tábora Dukly Němčovice na Rokycansku (14 308).

Těsně pod „bednou“ skončil fotbalový klub SK Kovodružstvo Strážov, který sice vyhrál okresní kolo ankety, ale ve finále to už na celkové prvenství nestačilo. Poslední klub okresu Klatovy, a sice TJ Sokol Plánice, skončila v krajském finále ankety se ziskem 1313 hlasů na dvanáctém místě. Pro vítězný klub FK Okula Nýrsko připravuje sportovní redakce odměnu. Děkujeme čtenářům, fanouškům a příznivcům fotbalu za účast v anketě a již teď se těšíme na blížící se jarní boje přímo na zeleném trávníku. Sportu zdar a fotbalu zvlášť!

Anketa o nejoblíbenější fotbalový klub Plzeňského kraje (2022).Anketa o nejoblíbenější fotbalový klub Plzeňského kraje (2022).Zdroj: Martin Mangl

TJ Sušice (fotbalisté v modrých dresech), ilustrační snímek.
Sedlčany na tom byly lépe fyzicky i technicky, uznal talentovaný mladík Sušice