Celoživotním koníčkem Jiřího Frýzka byl fotbal. Ve svých dětských letech aktivně působil jako hráč v Horažďovicích a ve Velkých Hydčicích. V dospělém věku hrál za Chanovice, kde žil s manželkou Helenou a vychoval tady tři děti - Jana, Jirku a Helenu. Po skončení aktivní kariéry pracoval v klubu jako trenér žáků. Později působil jako vedoucí mužstva v Chanovicích, kde se hrál krajský přebor a jako člen výboru byl také u historického úspěchu chanovického fotbalu, a sice dech beroucího postupu mezi divizní smetánku.

FK Okula Nýrsko (modrobílí), ilustrační snímek.
Z týmu cítím pohodu, pochvaluje si trenér Okuly. Co změny v kádru?

 I po odchodu z výborových funkcí se aktivně podílel na chodu klubu svojí osobou, při pořádání mistrovských utkání, dětských turnajů, sportovních plesů nebo při dobrovolných brigádách. A to po celou dobu, až do současnosti.

„Jsou lidé, kteří nejsou nahraditelní a Jirka patří mezi ně. Jirko, budeme na Tebe vzpomínat jako na člověka, který byl nekonfliktní, přátelský, kamarádský, laskavý a obětavý," uvedl se zármutkem za fotbalisty a kamarády z Chanovic a jejich okolí předseda fotbalového oddílu TJ Pfeifer Chanovice Oldřich Šebek.

S využitím zprávy oddílu TJ Pfeifer Chanovice

Plzeňský čaroděj Jindřich Staněk, ilustrační snímek.
Největší ligová hvězda podle fotbalistů ze západu? Staněk! Co kanonýr Chorý?