Mochtín přitom do zápasu v Hrádku, který se hrál už bez divácké podpory, vstoupil lépe než domácí tým. Zásluhou parádní trefy čtyřiadvacetiletého Smolíka se v 39. minutě ujal vedení. „Zbyňa (Zbyněk Smolík – pozn. autora) to trefil krásně z přímého kopu, ale je nutno si přiznat, že to byla naše jediná šance, ze které jsme v první polovině zápasu mohli udeřit. V ofenzivě jsme byli naprosto bezzubí a domácí byli určitě lepším týmem,“ uznal Jiří Dolejš. Svou aktivitu domácí Svatobor přetavil ve vyrovnávací branku ještě před poločasovou přestávkou. „Zaslouženě,“ pokračoval trenér.

Klatovy do svého soupeře bušily, ale domů odjely s nepořízenou.
Klatovy do svého soupeře bušily, ale domů odjely s nepořízenou

Ve druhém poločase se obraz hry změnil, ale branka už nepadla. „Zatímco v prvním dějství jsme byli bezzubí, ve druhé půli jsme přidali a byli nebezpeční. Druhý gól se nám ale přidat nepodařilo. Bod ovšem bereme,“ měl jasno mochtínský šéf lavičky, kterého v zápase mrzela velmi tvrdá hra domácích fotbalistů. „Některé zákroky byly opravdu za hranou. Ale kluky jsem na to připravoval, že se tady v poslední době takhle hraje. Musím však pochválit hlavního arbitra (Jana Kastla – pozn. autora), který utkání zvládl,“ chválil rozhodčí trenér Dolejš.

Jeho tým tak v úvodních osmi zápasech nové sezony vybojoval jedenáct bodů za tři výhry, dvě remízy (porážky na penalty) a tři prohry. „Měli jsme parádní vstup do sezony, kdy jsme porazili slabší soupeře. Pak ale přišly pořádné příděly v Sušici a Žákavé, které jsem dlouho rozdýchával. Naštěstí se nám v posledních dvou kolech podařilo získat čtyři body,“ těší mochtínského kouče.

Trenér Přeštic Stanislav Purkart na dva týdny starém snímku v utkání proti plzeňskému Petřínu.
My jako amatéři si už do konce roku nekopneme, myslí si přeštický trenér

„Před začátkem sezony jsme nějaké přehnané ambice neměli, takže jedenáct bodů po polovině podzimu je pro nás skvělý výsledek,“ tvrdí Jiří Dolejš.

Jak už je všem fanouškům sportu a fotbalu zvlášť známo, sportovní aktivity dostaly od vlády ČR minimálně na čtrnáct dní stopku. „Upřímně tomu moc nerozumím. Můj názor na covid už jsem zmiňoval na začátku sezony, a i když čísla rostou, názor zůstává stejný. Každopádně vzhledem k tomu, jak pánové nahoře rozhodují, se bojím, že utkání v Hrádku byl náš poslední zápas v tomto kalendářním roce. V tomhle jsem celkem skeptický,“ dodal Jiří Dolejš.

Upozornění: článek byl zpracován ještě před dalšími pondělními opatřeními Vlády ČR směrem ke koronavirové pandemii.