Vítězové nastoupili k tomuto utkání v hodně kombinovaně sestavě. I proto byl lubský Start v zápase papírovým favoritem. Jenže predikce se nepotvrdily. Naopak. Diváci viděli na těžkém terénu bojovnou a hlavně velmi vyrovnanou bitvu. Do vedení se po dvaceti minutách dostali hosté, které rozradostnil Zbyněk Smolík. Domácí ale díky dvěma trefám Karla Křížka otočili výsledek na svou stranu. V 80. minutě dostali hosté příležitost pokutového kopu, který však Smolík coby autor první branky zápasu neproměnil. Je však pravda, že ho to mrzet příliš nemuselo. K odraženému míči se totiž dostal spoluhráč Bejvl a nekompromisní dělovkou srovnal na 2:2.

O osudu utkání se rozhodlo až čtyři minuty před koncem. Do nadějného průniku se dostal mochtínský Jaromír Pretzelmayer a nabídnutou příležitostí nepohrdl – překonal lubského gólmana Hromadu a upravil výsledek na konečných 3:2 ve prospěch svého týmu.

Z těsné výhry se radovala také mochtínská záloha, která doma udolala béčko TJ Start Luby 4:3. O branky vítězů se postarali Pretzelmayer, Osvald, Jarabica a Blahník. Za Luby skóroval Sidorenko a dvakrát Voráček.

Autoři: Martin Mangl, Karel Šot