Jenže každá série jednou končí, a ta měcholupská skončila v sobotu právě na půdě Měčína. Vítězové o třech bodech rozhodli hned v úvodu, ve kterém se během šesti minut prosadili Šteffel s Jarešem. Měcholupy kontrolovaly až dvacet minut před koncem, byť ani jeden z jejich hráčů nakonec nebyl zapsán do kolonky střelců – do vlastní sítě totiž mířil měčínský Němec. Osmdesát diváků v ochozech už do konce utkání branku nevidělo, a tak Měčín svého rivala zdolal těsně 2:1 a oplatil mu porážku z posledního vzájemného měření sil v domácím prostředí (0:2).

Nejvíce branek padlo v prvním kole v Nýrsku, kde domácí béčko hostilo janovickou Duklu. I díky hattricku Tadeáša Kohouta nakonec zvítězilo 5:3. Stejný počet branek a k tomu pořádkou dávku penaltových pokusů viděli fotbaloví fanoušci také v Dlouhé Vsi, kde tamní Tatran přivítal Chudenice. Dlouhá Ves v zápase vedla 3:1 a 4:2, ale nakonec se musela smířit „jen“ se dvěma body za výhru 7:6 po penaltovém rozstřelu. Strážov coby čtvrtý tým sezony 2019/2020 na úvod nečekaně narazil, padl totiž na půdě rezervy TJ Start Luby 0:2.

Okresní přebor, 1. kolo: Budětice – Malý Bor 1:2 (0:1, 89. Hlavin – 19. Šimpla, 51. Kocum), Nezamyslice – Hradešice 0:3 (0:2, 27. Panuška, 40. Vaněček, 71. Raška), Měčín – Měcholupy 2:1 (2:0, 2. Šteffel, 6. Jareš – 69. Němec vlastní), Dl. Ves – Chudenice 4:4 (7:6 na penalty, 2:1, 37. M. Brabec, 43. Blažek, 52. Tomanec, 59. Kodýdek z penalty – 10. Stelzer, 54. Stryczek, 65. J. Soupír, 90+4. Pavel Vachtl), Nýrsko B – Janovice 5:3 (2:2, 14., 21. a 62. Kohout, 59. Škvarenina, 82. Kadlec – 33. a 79. Urban, 37. Šlegl), Kašperské Hory – Mochtín B 1:4 (0:4, 65. Řimnáč – 14., 29. a 33. Jaroslav Pretzelmayer, 43. Vlk), Luby B – Strážov 2:0 (1:0, 38. Flosman, 90. Hosnedl).