„Hlavní rozhodčí musel zápas předčasně v 65. minutě ukončit. Velké Hydčice vstřelily gól na 3:3, ale byl tam předtím faul na našeho gólmana. Domácí už slavili branku, ale sudí po minutě jejich trefu odvolal. Poté se všichni hráči seběhli na rozhodčího a začali mu nadávat. Pomezní (laik) mu dal i facku. Byla to prasárna, co mu tam udělali. Je jedině dobře, že sudí zápas ukončil,“ řekl Deníku jeden z hostujících fotbalistů, který sice neměl problém se zveřejněním vlastního jména, ale sportovní redakce se z ochranných důvodů rozhodla jinak.

TJ Sokol Mochtín (modří) - SK Petřín Plzeň B 0:6.
FOTO: Mochtín na závěr nestačil na giganta. Podzim ale trenér hodnotí pozitivně

Jenže domácí Tatran toto vážné nařčení odmítá a tvrdí, že k žádné takové situaci nedošlo a naopak sám obviňuje rozhodčího duelu z neobjektivního rozhodování především z toho důvodu, že byl závislý na příjezdu i odjezdu právě s hostujícím týmem. Alespoň tak se klub vyjádřil pro server www.fotbalunas.cz, který se věnuje amatérskému fotbalu. Celý článek najdete ZDE.

14. kolo FORTUNA divize A: SK Klatovy 1898 (červení) - ROBSTAV Přeštice (žlutí) 1:4 (1:4).
Mészáros: Chtěli jsme se s fanoušky rozloučit jinak. Pak ale chválil i děkoval

To ovšem na stejném webu zase odmítá František Petrželka, předseda TJ Sokol Běšiny. „Důrazně se jako TJ Sokol Běšiny ohrazujeme zejména proti části textu, kde nás domácí oddíl Tatran Velké Hydčice obviňuje, že jsme pana rozhodčího Davida Ulricha přivezli na zápas a pak na něj i čekali a zase ho po zápase odvezli. Toto zveřejněné obvinění ze strany domácích je prach sprostá účelová lež. Jestli tyto nepravdy a výmysly mají zakrýt nějaké pochybení domácích nechceme soudit, ale pro nás jako klub jsou to, jak jsme již uvedli, ubohé lži,“ zmínil mimo jiné ve své reakci.

Ve Velkých Hydčicích (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) utkání s nováčkem z Běšin skončilo předčasně už v 65. minutě.Ve Velkých Hydčicích (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) utkání s nováčkem z Běšin skončilo předčasně už v 65. minutě.Zdroj: archiv Deníku

Zástupci obou klubů se nyní budou obhajovat Okresnímu fotbalovému svazu Klatovy v jejich sídle, a to už v úterý 9. listopadu od 16.30 hodin. „V důsledku šetření událostí v utkání 13. kola III. třídy mužů, zápas TJ Tatran Velké Hydčice – TJ Sokol Běšiny, Disciplinární komise spolu se Sportovně technickou komisí předvolává na úterý 9. listopadu do sídla Okresního fotbalového svazu Klatovy níže uvedené funkcionáře a hráče,“ píše se na veřejné informační desce OFS Klatovy na serveru www.fotbal.cz.

#clanek|6173155#

Od 16.30 hodin se budou zpovídat hlavní rozhodčí David Ulrich, vedoucí a kapitán Běšin Zdeněk Kolář s Radovanem Maderou a domácí fotbalista Radek Potužák. O půl hodiny později přijdou na řadu fotbalisté Tatranu Velké Hydčice Martin Kropáček s Jaromírem Hlaváčem, vedoucí družstva Ladislav Pasker, hlavní pořadatel Ladislav Hejpetr a asistent rozhodčího (laik) Václav Švec.

Jak celá tato skandální aféra dopadne? Těžko říct. My všichni si ale přejeme, aby spravedlnost zvítězila nad lží a nenávistí. Jedná se přece jen o amatérský fotbal, který se hraje především pro radost a žízeň.

14. kolo FORTUNA divize A: SK Klatovy 1898 (červení) - ROBSTAV Přeštice (žlutí) 1:4 (1:4).
PODÍVEJTE SE: Přeštice vyloupily baštu Klatov a vévodí divizi