Princip hry? Je vlastně jednoduchý.

V každém regionu, tedy v každém okrese a lokálním Deníku, dostane šanci soutěžit o titul jedenáct aktivních hráčů z výkonnostního fotbalu. Dostane se na sportovce z nejrůznějších úrovní – od třetí nejvyšší soutěže až po takzvaný ´prales´.

Základní výběr deseti jmen již provedli sportovní reportéři Deníku Plzeňského kraje – zčásti i na základě krátkých konzultací s některými funkcionáři, trenéry či aktivními fotbalisty. Ovšem pozor – i vy (příznivci, kamarádi, příbuzní nebo nezaujatí fanoušci fotbalu) máte šanci do ankety protlačit svého favorita!

Nominaci od čtenářů přijímáme na e-mailu fotbalista2021@denik.cz do 23. března 2021 23:59. Uveďte vždy jméno hráče a tým, kde působí. Do finální jedenáctky okresu postoupí hráč s nejvíce nominacemi.

Samotná soutěž se formou ankety rozjede 30. března (na webu Klatovského deníku). Vítěz se může těšit na odměnu a hlavně získá titul a novinovou plaketu. Být NEJ fotbalistou okresu, to je přece obrovské lákadlo.

Základní výběr deseti hráčů očima redaktorů Deníku

František Diviš (SK Klatovy 1898): divizní bombarďák, který patří k nejlepším střelcům novodobé historie SK.

Milan Mészáros (SK Klatovy 1898): kapitán a srdcař klatovského klubu. Když je zdravý, patří vždy k nejlepším borcům na hřišti.

Adam Aizner (SK Klatovy 1898): mladík, který udělal velký výkonnostní pokrok. Pošumavským sportovním sdružením byl vyhlášen jako pátý nejlepší sportovec okresu za rok 2020.

Tomáš György (FK Okula Nýrsko): srdce a plíce fotbalového Nýrska v krajském přeboru. Záložník se zkušenostmi a výbornou kopací technikou.

Radek Kočí (TJ Svatobor Hrádek): ve svém věku i nadále prohání o řadu let mladší protivníky. Kanonýr, který umí střílet branky i přitvrdit.

Ion Butnaru (TJ Žichovice): kapitán Žichovic a nepostradatelná persona nejlepšího týmu I. A třídy na hřišti i mimo něj.

Jiří Dolejš (TJ Sokol Mochtín): hrající kouč, pilíř obrany a jinak všestranný sportovec.

Karel Krejčí (TJ Žichovice): rozený střelec, gólový zabiják, syn trenéra české reprezentace do 21 let.

Miroslav Vrhel (TJ Sušice): navrátilec z Německa, rychlý a zároveň kreativní útočník s čichem na góly.

Michal Poupa (Start Dešenice): „stará škola“, ale do čeho kopne, to skončí v síti. Dlouhodobě jeden z nejlepších střelců nižších fotbalových soutěží na Klatovsku.