Ten v zápase 8. kola nadstavbové části skupiny o 1. až 6. místo IV. třídy vstřelil rovnou pět branek a stal se výraznou postavou při vítězství svého týmu 7:6 nad TJ Žihobce. Vyhlášený šutér a kapitán, který v lednu oslavil své 45. narozeniny, se poprvé prosadil ve 32. minutě, kdy snižoval na 1:2. Pátou branku vstřelil o rovné čtyři desítky minut později, kdy naopak zvyšoval na 7:3.

Z archivu Deníku: Fotbalisté TJ Start Dešenice (modří) o víkendu porazili TJ Žihobce 7:6. Kapitán Michal Poupa vstřelil pět branek.Kapitán Michal Poupa (modrý dres) vstřelil pět branek.Zdroj: Tomáš Kanta

Hosté se v závěrečných minutách sice nadechovali, ale alespoň k remíze zápas dotáhnout již nedokázali. Michal Poupa letos nastřílel už šestadvacet branek, na které mu stačilo 16 zápasů. Pět vstřelených gólů v jednom utkání ale není jeho osobním střeleckým rekordem.

Michal Poupa - kanonýr víkendu.
Šest branek za zápas? Už se mi to párkrát stalo, culí se Michal Poupa

Kanonýrem Deníku se Poupa poprvé stal už v srpnu roku 2020, kdy do sítě Velhartic nasázel šest branek (Dešenice vyhrály 10:2).

„Šest gólů za zápas? Jo, už se mi to párkrát stalo,“ culil se tenkrát v rozhovoru pro Deník. Střílení gólů má usměvavý a nestárnoucí chlapík zkrátka v krvi. A věk je v jeho případě pouhým a bezvýznamným číslem.

Promo Kanonýr Deníku

Co se týče mládežníků, tam se o víkendu nejvíce dařilo Václavu Kotišovi ze společného týmu Horažďovice/TJ Svatobor Hrádek B. Mladý útočník, který v březnu slavil své dvanáctiny, vstřelil 6 gólů v zápase 18. kola okresního přeboru mladších žáků do sítě Chudenic. Výrazně tak přispěl k výhře 8:1.

Osmnáctiletý tahoun fotbalového Švihova Miroslav Polívka.
Švihov táhne skromný mladík, který dává přednost pivu, Ronaldovi a brunetkám