"V utkání proti Plánici by se možná dalo říct, že jsem střelec, ale jinak bych se za něj neoznačil. Horší je proměnit šanci, než se dostat ke střele," popsal se David Hradil.

V probíhající sezoně zatím nastřílel 14 gólů. Většinou hraje levého záložníka. "Někdy se stahuju do středu, ale nejvíc mi to vyhovuje nalevo," řekl.

Nejvyšší soutěž si zahrál I. B třídu za Pačejov. "Budu odcházet do Seče. Doufám, že s ní postoupíme z okresního přeboru do I. B třídy," prozradil Hradil.

Do Pačejova přišel z Heřmanovy Huti, kde začínal v 19 letech. Podle svých slov kvůli studiu neměl čas jít hrát vyšší soutěž než I. B třídu nebo okresní přebor. "Nedával bych pravidelné tréninky, které jsou nezbytné ve vyšších soutěžích," vysvětlil 23letý fotbalista.

Předtím zkoušel více sportů, studoval na sportovním gymnáziu a naplno se věnoval judu za Judo club Plzeň. "Při tréninku jsme hráli fotbal a mě začal bavit. Chtěl jsem ho hrát i díky Lionelu Messi," prohlásil David Hradil.

Fotbal je od juda natolik odlišný, že marně hledá spojitosti. "Možná stabilita v určitých situacích. Rozhodně ale nemám ambice prát se na hřišti," usmál se.


Načítám tabulku ...