V létě jste odehráli několik zápasů s týmy z vyšších soutěží. A obstáli jste. Jak hodnotíte vaše počínání v tomto přípravném období?

Myslím si, že jsme obstáli, ale abych řekl pravdu, představoval jsem si to trošku jinak. Nelíbilo se mi, v jakém počtu jsme chodili trénovat. Navíc jsme citelně oslabili. Dlouhodobě se nám zranil Tomáš Matějka a pravděpodobně nebudeme moci počítat ani s Jakubem Brabcem, který odchází do Klatov. Oba nám budou moc chybět, ale věřím, že si i s těmito absencemi nějak poradíme.

A co posily? Přivedli jste do týmu nějakou novou tvář?

Jednali jsme s Klatovy na nějaké kompenzaci za Kubu (Brabce), ale zatím jsme se ještě nedomluvili. Někoho sháníme, ale uvidíme, jestli to zvládneme do této soboty.

Kde vás v přípravných soubojích nejvíce tlačila bota? Na čem je potřeba do startu sezony ještě zapracovat?

Na můj vkus jsme dostávali poměrně dost gólů, takže určitě musíme zlepšit defenzivní činnost. A určitě, zejména mladší hráči, musí na hřišti více bojovat, zkrátka sáhnout si na dno.

Stejně jako v minulé sezoně začínáte mistrovský ročník v I. A třídě domácím zápasem se Žákavou. Jaké utkání očekáváte?

Soupeři máme rozhodně co vracet. Na jaře jsme totiž u nich prohráli 1:4. Doma jsme však silnější a věřím, že jim to vrátíme. Musíme si ale dát pozor na útočníka Tomáše Nekolu, jestli bude hrát. Minule nám totiž dal dva góly.

Jaké jsou celkové cíle do blížící se sezony v I. A třídě?

Oslabili jsme, takže cíle jsou tentokrát skromnější než minulý rok. Chceme se pohybovat okolo osmého místa. Nejhůře. Rozhodně nechceme hrát vzadu o záchranu. Musíme se ale určitě zlepšit v zápasech proti slabším týmům. Nevím, čím to je, ale proti silnějším družstvům hrajeme lepší fotbal, zatímco s papírově slabšími soupeři to z naší strany není herně ono. Těšíme se a uvidíme…