ČTYŘKA V NOVÉM KABÁTĚ

Po konci loňské sezony došlo v okresním „pralese“ k velké změně. Kompetentní osoby z Okresního fotbalového svazu Klatovy (OFS Klatovy) totiž pro soutěžní ročník 2019/2020 schválily nový formát. Čtvrtá třída se letos hrála v novém kabátě. Sedmnáct týmů bylo rozděleno do tří skupin, které v rámci těchto „větví“ mezi sebou soutěžily pouze na podzim. Dva nejlepší týmy z každé skupiny postoupily do jarních bojů o konečné 1. až 6. místo (týmy na třetím a čtvrtém místě postoupily do jarních bojů o 7. a 12. místo a zbývající okresní kluby postoupily do jarních bitev o konečné 13. a 17. místo). Druhá polovina sezony se ale ze známých důvodů neodehrála. Fotbalový ročník amatérů byl anulován. Velká smůla zejména pro TJ Měcholupy B.

LETOŠNÍ ROČNÍKY HRÁLY TÝMY

IV. třída, skupina A (6 týmů): Dlažov, Křenice, Vrhaveč B, Spůle, Ježovy, Měcholupy B.

IV. třída, skupina B (6 týmů): Běšiny, Kvasetice, Myslív, Milčice, Neznašovy, Zavlekov.

IV. třída, skupina C (5 týmů): Hory Matky Boží, Nalžovské Hory, Žichovice B, Hradešice B, Žihobce.

V áčkové části neměla žádnou konkurenci měcholupská rezerva, která vyhrála všech deset zápasů a nenechala nikoho na pochybách, že si na jaře zahraje skupinu o postup (i když nakonec nezahrála). S ní do bojů o konečné 1. až 6. místo postoupilo také béčko Vrhavče, které skončilo na druhém místě. Z druhé skupiny se nejlépe vedlo Kvaseticím a Milčicím, byť skupina B byla na podzim nesmírně vyrovnaná. V céčkové skupině se nejvíce dařilo týmům ze Žihobců a Hor Matek Božích. Spokojení naopak nemohou být v Nalžovských Horách. Tento tým totiž prohrál všech osm zápasů, jako jediný v sezoně nebodoval a díky předčasnému ukončení sezony drží pomyslný, ale nepopulární titul nejhoršího družstva celého okresu.

IV. třída, skupina A

Nejlepší střelci: 18 branek – Sydorenko, 15 branek – Kaňák, 14 branek – Hybšman (všichni Měcholupy B), 9 branek – Lösch (Křenice).

Nejvíce žlutých karet: 2 ŽK – Sydorenko, Dražka (oba Měcholupy B), Fišr (Vrhaveč B).

Nejvyšší vítězství: 14:0 (Měcholupy B – Vrhaveč B, 10. kolo).

IV. třída, skupina B

Nejlepší střelci: 15 branek – Vaněk (Neznašovy), 9 branek – Vališ (Běšiny), 7 branek – P. Ballý (Kvasetice).

Nejvíce žlutých karet: 4 ŽK – Povolný (Běšiny), 3 ŽK - Vaněk (Neznašovy), Fous (Zavlekov), Vojta (Kvasetice).

Nejvyšší vítězství: 6:0 (Neznašovy – Zavlekov, 9. kolo).

IV. třída, skupina C

Nejlepší střelci: 7 branek – Gazdík (Žihobce), 6 branek – Buchta (Hradešice), Chudý (Hory Matky Boží, 5 branek – Podlipský (Hory Matky Boží).

Nejvíce žlutých karet: 3 ŽK – Šíma (Nalžovské Hory), 2 ŽK – dalších 9 hráčů.

Nejvyšší vítězství: 7:1 (Hradešice B – Nalžovské Hory, 9. kolo).