To na zbylých trávnících se bojovalo a k vidění byly zajímavé souboje. Žichovice vůbec poprvé na jaře zvítězily, navíc prolomily dlouho trvající sérii bez vstřeleného gólu. V domácí konfrontaci s Kolincem sice brzy prohrávaly 0:2, ale ještě do poločasu dokázaly vyrovnat a po změně stran skóre otočily.

19. kolo III. třídy: TJ Žichovice (bílí) - Sokol Kolinec 4:2.19. kolo III. třídy: TJ Žichovice (bílí) - Sokol Kolinec 4:2.Zdroj: David Koranda

Svědky bláznivého zápasu byli fotbaloví fanoušci v Hrádku u Sušice. Domácí rezerva s nováčkem z Běšin prohrávala po první půli už 0:3, ale ve druhém dějství zabrala a čtyřmi góly skóre otočila. Především díky Radku Holečkovi, jenž vstřelil hattrick. Ani jeho další bravurní gólový počin však týmu ke třem bodům nestačil. Běšiny totiž v poslední minutě zásluhou Jiřího Vališe vyrovnaly a po divokém výsledku 9:8 ovládly také následný penaltový rozstřel.

Z archivu: Fotbalisté Chudenic (ze dvou zápasů proti Hradešicím) porazili o víkendu rezervu Mochtína 3:2.
Okresní přebor: Snajpr tentokrát mlčel, Chudenicím tři body vystřelil jeho bratr

V 19. kole opět ztratil vedoucí Veřechov, který na domácím hřišti přivítal Železnou Rudu i s Ferencem Róthem a Martinem Knakalem – bývalými ligovými fotbalisty – v sestavě. Druhý jmenovaný borec byl v zápase hodně vidět. Střelecky se prosadil v 8. a 15. minutě a mužstvo z pohraničí vedlo 2:0. Lídr okresní trojky se ovšem nevzdal a ve druhém poločase vyrovnal. V penaltovém rozstřelu ale byli šťastnějším týmem hosté ze Železné Rudy.

Brilantní formou se na jaře i nadále prezentují Budětice. Družstvo, které kvůli hloupé chybě přišlo o tři body ze zápasu proti Velharticím (nastoupil za ně nepovolený počet hráčů), nedalo šanci béčku Svéradic a vyhrálo 4:1.

Výsledky 19. kola III. třídy okresu Klatovy: Žichovice – Kolinec 4:2 (2:2, 48. a 63. Pavlík, 27. Vladimír Šuba, 32. David Šuba – 11. Vilímek, 18. Rejšek), Budětice – Svéradice B 4:1 (3:0, 2. a 80. Miroš, 17. Fiala z penalty, 30. Korda – 69. Baudyš), Sv. Hrádek B – Běšiny 4:4 (8:9 na penalty, 0:3, 48., 76. a 81. R. Holeček, 68. K. Hubáček – 10. Petrželka, 24. Berka, 34. Volf, 90. J. Vališ), Veřechov – Železná Ruda 2:2 (4:5 na penalty, 0:2, 54. Boček, 65. Hlaváč – 8. a 15. Knakal), Velhartice – Plánice 1:1 (2:4 na penalty, 0:1, 66. Skuhra – 10. Kovařík), Janovice B – Velké Hydčice 1:1 (5:6 na penalty, 0:0, 82. Kolář – 64. Homolka), Hartmanice – Bolešiny B nehráno (domácí se nesešli).

23. kolo I. A třídy: TJ Sokol Mochtín - TJ Start Luby (červení) 2:3.