Měčín coby loňský účastník okresního přeboru, který ale sestoupil, vedl po prvním poločase díky trefám Krotkého s Jarešem už 2:0, ale po obrátce odpadl a dovolil domácímu týmu skórovat hned čtyřikrát, a to v rozmezí 64. a 76. minuty. Pod tříbodový zisk Budětic se výrazně podepsal dvaatřicetiletý Roman Melka, který vstřelil třetí (vítězný) i čtvrtý gól svého žlutého mužstva.

close Fotbalisté FK Budětice 2012 (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) s Měčínem prohrávali po první půli už 0:2, ale nakonec slavili vítězství 4:2. info Zdroj: David Koranda zoom_in Fotbalisté FK Budětice 2012 (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) s Měčínem prohrávali po první půli už 0:2, ale nakonec slavili vítězství 4:2.

Čtyři branky svému soupeři vstřelili také borci reprezentující barvy zálohy TJ Měcholupy, kteří na domácím trávníku převálcovali Kolinec 4:1. Hladké vítězství slavila také pohraniční Železná Ruda, která i díky dvěma přesnými zásahům zkušeného kapitána a bývalého prvoligového borce Martina Knakala udolala Janovice B 4:0. Z vůbec prvního vítězství v sezoně se radují v Běšinech. Nováček soutěže uspěl na půdě Hartmanic 3:2 a stáhl manko na předposlední Žihobce.

Fotogalerie: III. TŘÍDA: Na Rabí sklapla Csaplárova past. Běšiny slaví první výhru v sezoně

Celkově padlo v sedmi zápasech osmého kola III. třídy čtyřiatřicet branek (čtyři góly byly ze značky pokutového kopu), rozhodčími bylo rozdáno jednadvacet žlutých a hned dvě červené karty. Tu viděli po dvou žlutých Kamil Potužák z Kolince a hartmanický Michal Šimek. Zajímavostí je, že oba hříšníci se museli předčasně pakovat do sprch až v nastaveném čase.

Výsledky 8. kola III. třídy: Budětice – Měčín 4:2 (0:2, 72. a 76. R. Melka, 64. Štěch, 67. Tomas – 13. Krotký, 43. Jareš), Svéradice B – Svatobor Hrádek B 5:2 (3:1, 30. a 80. Kuba, 35. a 67. Vachuška, 37. Chládek – 20. Hrach, 68. V. Holeček), Mochtín B – Žihobce 1:0 (0:0, 61. Švátora z penalty), Železná Ruda – Janovice B 4:0 (2:0, 14. z penalty a 36. Knakal, 54. a 60. Mašat), Velké Hydčice – Bolešiny B 4:2 (2:1, 69. a 72. Kropáček, 6. Hlaváč, 43. J. Melka – 22. Jakub Pitel, 74. Kolář), Hartmanice – Běšiny 2:3 (1:2, 37. Gerčák, 48. Sládek – 12. z penalty a 67. Petrželka, 24. Tykal), Měcholupy B – Kolinec 4:1 (0:1, 52. a 59. Dušan Bálek, 58. Kaňák, 90+3. Hybšman z penalty – 44. Altman).