Úvodní poločas byl ve Strážově relativně vyrovnaný. Kovodružstvo poslal už v 9. minutě do vedení z pokutového kopu David Kološ, ale více míčů v síti přes sto platících diváků nevidělo. „Z našeho pohledu byla první půle hodně opatrná, těžko jsme se prosazovali do zakončení. Soupeř nehrál vůbec špatně, hrozil hlavně z rychlých protiútoků, které se nám ovšem dařilo eliminovat. První gól vstřelil z pokutového kopu David Kološ po faulu na Lukáše Kalivodu. Do kabin jsme tedy odcházeli za příznivého stavu 1:0 s pocitem a vědomím, že musíme ještě přidat a víc se tlačit do zakončení,“ hodnotil úvodní dějství ostřílený kanonýr domácího Strážova Bronislav Mayer.

Fotbalisté SK Kovodružstvo Strážov v derniéře porazili Chudenice, vyhráli okresní přebor a radovali se z postupu do I. B třídy.Fotbalisté SK Kovodružstvo Strážov v derniéře porazili Chudenice, vyhráli okresní přebor a radovali se z postupu do I. B třídy.Zdroj: archiv B. Mayera

A byl to právě on, kdo po obrátce přidal uklidňující druhý gól svého mužstva. I když vlastně jen na chvíli. „Druhý poločas jsme začali výborně, když se nám podařilo vstřelit branku hned v první minutě. Luděk Soušek dlouhým pasem našel rozběhnutého Jardu Vališe, který mi skvěle nahrál na hranici malého vápna,“ popisoval sedmačtyřicetiletý veterán chvíle před svým zásahem.

Fotbalisté TJ Pfeifer Chanovice (na archivním snímku hráči v zelených dresech) získali na závěr sezony dva body nad Štěnovicemi.
Kolaps v závěru! Zpackanou koncovku zachraňovaly Chanovice až v penaltách

„Dvoubrankové vedení nám ale dlouho nevydrželo, soupeř totiž za dvě minuty využil našeho nedorozumění v obraně a snížil stav na 2:1,“ litoval Mayer.

Mimochodem: autorem chudenického zásahu nebyl nikdo jiný než Pavel Vachtl, jeden z nejlepších kanonýrů celé soutěže, jenž se v sezoně prosadil již po sedmadvacáté. Lépe na tom je (byl) pouze Ernest Guttwirt z rezervy TJ Sušice. Strážov ale inkasovaná branka nezlomila, naopak.

Za dalších šest minut si dvougólové vedení vzali domácí zpět. Střelec branky? Opět Bronislav Mayer. „Tento gól, který jde především za Lukášem Kalivodou a jeho skvělou individuální akcí, nás už fakt uklidnil,“ říkal zkušený fotbalista.

Od té doby na hřišti dominovalo pouze jedno mužstvo, a tím byli borci ze Strážova. „Zápas už jsme pak měli pod kontrolou. Další gól přidal kapitán týmu Michal Chaluš, který se trefil hlavou a poslední branku si dal soupeř sám, když tečoval přímý kop Jirky Flodra do vlastní branky,“ pokračoval Mayer s tím, že ve zbývajícím čase si Strážovští vypracovali ještě další příležitosti.

Fotbalisté SK Kovodružstvo Strážov v derniéře porazili Chudenice, vyhráli okresní přebor a radovali se z postupu do I. B třídy.Fotbalisté SK Kovodružstvo Strážov, mistři okresu.Zdroj: archiv B. Mayera

„Chtěl bych pochválit celý tým za přístup k samotnému utkání, všichni jsme věděli, o co hrajeme – chyběl nám udělat poslední krok k získání prvního místa v okresním přeboru. Zápas jsme zvládli a pak už mohla propuknout oslava postupu do I. B třídy,“ doplnil s úsměvem Bronislav Mayer, jenž letos nasázel jednadvacet branek a stal se pátým nejlepším snajprem celé soutěže.

Janovice čeká baráž, doplní Strážov do I. B třídy?

Druhé Janovice, které nakonec o postup ještě musí zabojovat v baráži s Chodským Újezdem, porazily sestupující Měčín na jeho půdě 4:2. Nicméně se na tři body pořádně a nečekaně nadřely. Dukla v zápase totiž hned dvakrát prohrávala, ale v 63. minutě srovnal jednačtyřicetiletý veterán Michal Bohatý, který definitivně překlopil misky vah na stranu svého týmu. A vlastně on sám, neboť další dva góly vstřelil také on a zkompletoval sladký hattrick.

30. kolo I. A třídy: TJ Sokol Mochtín (červení) - TJ Sokol Kralovice 1:0.

Na třetím místě tabulky skončil Švihov, který svou nováčkovskou sezonu zakončil kanonádou v Nezamyslicích, kde zvítězil jednoznačně 6:2.

Se sezonou se úspěšně rozloučilo také béčko Sušice, které v souboji záložních týmů skolilo Start Luby 2:0. Obě branky vítězného družstva zaznamenal mladý rumunský fotbalista Catalin Ovidiu Faraon, jenž udeřil po obrátce.

„Zápas se hrál brzy odpoledne a v šíleném vedru, ale do druhé půle jsem i tak šel s velkou chutí. Věřil jsem si na zkušené, ale pomalejší stopery, využil jsem své rychlosti a povedlo se mi dát dva góly. Už nám o nic nešlo, ale i tak je výhra na konec sezony super,“ rozplýval se fotbalista zálohy TJ Sušice. „Pak jsme si se vším všudy užili dokopnou. Vážím si toho, jakou máme v Sušici partu a určitě takhle chceme pokračovat i nadále,“ dodal brzy již třiadvacetiletý hráč.

Příští ročník v jiném složení. Kdo sestoupil?

O tom, že z okresního přeboru spadne Měčín, bylo vzhledem k jeho mizernému bodovému počinu v rámci celé sezony, rozhodnuto už dlouho předem.

Druhým sestupujícím se nakonec těsně stalo béčko TJ Sokol Mochtín, které prohrálo doma s rezervou nýrských Optiků a o pouhý bod (v porovnání s dvanáctými Nezamyslicemi) se také poroučí o soutěž níž. Do okresního přeboru naopak z nižší ´trojky´ postoupily Veřechov a Plánice.

Výsledky 26. kola OP: Kašperské Hory – Hradešice 4:0 (3:0, 15., 38. a 59. Řimnáč, 20. Schmid), Sušice B – Luby B 2:0 (0:0, 53. a 89. Faraon), Dlouhá Ves – Malý Bor 2:7 (2:4, 5. Soudek, 7. Dryk – 13. a 41. Petřík, 33. a 68. Ivasiuk, 50. a 84. Kocum, 20. Kopáček), Měčín – Janovice 2:4 (1:1, 17. Krotký, 48. Němec – 63., 68. a 88. Bohatý, 33. Petruška), Nezamyslice – Švihov 2:6 (1:2, 22. a 73. Šatra – 15. a 50. Štengl, 6. Petelík, 53. Havlíček, 78. Cibulka, 87. Ryba), Strážov – Chudenice 5:1 (1:0, 46. a 54. Mayer, 9. Kološ z penalty, 71. Chaluš, 81. Fremuth vl. – 48. Pavel Vachtl), Mochtín B – Nýrsko B 1:3 (1:1, 28. Z. Novák – 33. Švec, 74. Bastl, 81. Pavlík).