„Zápas v Oseku byl pro nás vlastně prvním po sedmi měsících. Sešli jsme se na něj téměř kompletní. Soupeř na nás vletěl od samého začátku a bylo vidět, že rozlučku se svým trenérem bere vážně,“ řekl Deníku kapitán Svéradic Martin Heimlich, který narážel na fakt, že se s Osekem po šesti letech loučil trenér Jaroslav Voříšek (mimochodem bratr svéradického kouče Marcela), který měl lví podíl na vzestupu ambiciózního klubu až mezi špičku Jihočeského přeboru.

TJ Osek vs. FK Svéradice 6:3 (4:0).Fotbalisté FK Svéradice.Zdroj: Jan Škrle

„Takže než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme 0:1. Poté se hra vyrovnala, ale domácí měli více brankových příležitostí. Bohužel jsme si na konci poločasu vybrali slabou chvilku a během sedmi minut třikrát inkasovali,“ zlobil se zkušený kapitán FK Svéradice.

Do druhého poločasu svéradické družstvo vystřídalo pětici hráčů, jenže ani to moc nepomohlo.

„Domácí, kteří by v nové sezoně rádi postoupili mezi divizní elitu, na nás vlétli i za stavu 4:0 a v 65. minutě vedli už o šest gólů,“ krčil rameny smutný Heimlich. Až poté rozjetý Osek polevil a do hry se dostaly také Svéradice. Odměnou jim byly tři vstřelené branky a korekce skóre na konečných 3:6.

Zatímco Svéradice o víkendu neuspěly, fotbalisté TJ Start Luby si doma zastříleli. I díky hattricku Serhii Bashy deklasovali Mrákov 5:2.