Například Sokol Mochtín, který na domácím hřišti přivítal mužstvo z Bolešin. A svého soka z nižší soutěže, konkrétně z krajské I. B třídy, nakonec porazil 3:2, i když šel do přátelského mače pouze s jedenácti hráči.

Střelecká forma kanonýra Jana Žiaka

Na poměrně dosti podmáčeném trávníku byl k vidění od začátku svižný fotbal. A zejména v první půli se přítomní fanoušci obou celků rozhodně nenudili.

Skóre utkání otevřel už ve 14. minutě z penalty po faulu na Pretzelmayera domácí kanonýr Jan Žiak, ale po půlhodině hry vyrovnal z rychlého protiútoku a následné dorážky Petr Vizinger. O minutu později hosté už dokonce vedli. Autorem druhé branky bolešinského mančaftu byl Pavel Zahálka.

Klatovy porazily Holýšov (archivní snímek).
Podali jsme velice dobrý výkon, chválil kouč po výhře nad Holýšovem

Jenže z vedení se tým hrající béčkovou skupinu třetí nejvyšší krajské soutěže neradoval dlouho. Ve 35. minutě se totiž podruhé v zápase trefil Žiak, hrdina předchozího přátelského utkání proti Kdyni (6:2), ve kterém třiadvacetiletý fotbalista zaznamenal čtyři branky.

Adam Aizner se vrátil po zranění do akce.
V Holýšově prožil gólový comeback. Aizner: Ještě však nemám naběháno

Ve druhém dějství byl obraz hry stále vyrovnaný, více brankových příležitostí si však vytvářeli domácí fotbalisté. A svou převahu korunovali v 68. minutě vítězným gólem, byť velice šťastným. Vlastního gólmana totiž hlavičkou prostřelil nešťastník - obránce - smolař - Zdeněk Rückl.

Strážov i Sušice inkasovaly šestkrát

Poměrně hodně gólů viděli také fotbaloví fanoušci ve Strážově a v Sušici, oba týmy v přípravě ale vysoko padly. Nutno však podotknout, že Strážovským i fotbalistům Sušice stáli v cestě soupeři těžkého kalibru. Strážov hostil Mrákov a TJ Sušice rezervu třetiligové Jiskry Domažlice.

Strážovští (fotbalisté v modrých dresech) podlehli Mrákovu.Strážovští (fotbalisté v modrých dresech) podlehli Mrákovu.Zdroj: fotbal.strazov.cz

Kovodružstvo ze Strážova zápas prohrálo 1:6, o jedinou branku domácího mančaftu se postaral osm minut po změně stran Jaroslav Vališ. Šestkrát ze své sítě lovil míč také gólman Sušice, jeho tým podlehl Jiskře 0:6.

Nýrsko porazilo Lhotu 3:2.
Nýrsko v přípravě skolilo Lhotu. Trenér ale žehral na bídnou koncovku

„Další přípravné utkání je za námi. S ambiciózním celkem Domažlic „B“ jsme tahali za kratší konec,“ komentoval zápas klub z Pošumaví krátce na svých sociálních sítích.

Sušice (hráči v zeleném) padl 0:6.Sušice (hráči v zeleném) padla 0:6.Zdroj: Jiří Pojar

To Pavel Javorský, hrající kouč mladých Chodů, byl o poznání sdílnější. „Výsledek 6:0 proti Sušici je skvělý. Den před zápasem jsme měli k dispozici pouze devět lidí, protože někteří hráči jsou zranění, jiní jsou na dovolené. Musím poděkovat trenérům dorostu i áčka, že nám vypomohli. Zpočátku byl zápas vyrovnaný, ale od 20. minuty, kdy jsme vstřelili gól, jsme převzali otěže zápasu a kontrolovali ho,“ řekl trenér Javorský.

I přes jednoznačnou výhru pochválil i soupeře, který Jiskře nedal nic zadarmo. „Sušice chtěla hrát fotbal, ale my jsme ukázali svoje kvality a zaslouženě jsme vyhráli,“ dodal kouč.