„Na úvod turnaje jsme porazili OFS Beroun 3:2 brankami Davida Holečka, Marka Melky a Martina Nguyena. Snadno jsme vedli už o tři branky a byli lepší. Nedůrazem ve vlastním vápně a pak vlastní brankou po rohu jsme si závěr zápasu zkomplikovali, ale vítězství na úvod jsme již udrželi,“ hodnotil na stránkách www.fotbal.cz v sekci OFS Klatovy první střetnutí v rámci „plzeňského turnaje“ jeden z trenérů OFS Klatovy do dvanácti let Pavel Vacek.

OFS Klatovy U12.OFS Klatovy U12 na nedávném turnaji v Plzni na Bolevci.Zdroj: OFS Klatovy

Také druhé utkání mladí fotbalisté z Klatovska zvládli, když díky trefám Jakuba Koláře s Tomášem Jandou přehráli OFS Plzeň-sever 2:0. „Nakonec jsme proti pořádajícímu týmu OFS Plzeň- město uhráli remízu 0:0. V tomto utkání jsme sice lepší byli, ale jelikož jsme z řady vyložených šancí žádnou neproměnili, skončil zápas bez branek,“ hlesl Vacek, ale pak naladil na pozitivnější notu. „Tentokrát nás to ale mrzet nemuselo, jelikož jsme brali první místo a volno po sezoně jsme dokázali příjemně využít k sehrání zajímavých utkání,“ doplnil.

Fotbalista Lukáš Krásný.
Byl jsem mile překvapený, jakou jízdu Klatovy zažily, říká fotbalista Krásný

Výběr Klatovska na turnaji v Plzni reprezentovali hráči ze čtyř klubů (z toho jednoho sloučeného). Největší zastoupení měl Svatobor Hrádek, z jehož barev za OFS válčili David a Šimon Holečkové, Jakub Kolář, Marek Melka a Václav Šebesta. Z Klatov hráli Tomáš Janda, Matyáš Rauner a Petr Slováček. Jakub Fürst, Martin Nguyen a Jiří Vacek pak dělali čest společnému týmu nýrské Okuly a Železné Rudy a Vojtěch Kočí reprezentoval fotbal v Horažďovicích.

Kobry z Bolešin (na archivním snímku hráčky v růžových dresech) znovu pálily ostrými, kanonádou roznesly blovické Topovky.
Kobry z Bolešin znovu pálily ostrými, kanonádou roznesly blovické Topovky