Naposledy borec, jehož maminka je Češka a tatínek pochází z Kosova, nasázel čtyři góly společnému výběru Horažďovic a Hrádku. I díky mimořádnému (a dalšímu) gólovému příspěvku talentovaného kanonýra Klatovy zvítězily 6:1 a neomylně kráčí za titulem šampionů Plzeňského kraje.

Denis Gashi
V nedávném finále krajského přeboru starších žáků (U15) ve futsale byl členem vítězného týmu SK Klatovy 1898 a direktoriátem turnaje byl vyhlášený nejlepším hráčem. Denis Gashi ale nevyniká pouze s míčem u nohy. Před čtyřmi lety vyhrál se Základní školou Švihov basketbalovou Jr. NBA a byl vybrán do All stars teamu celého finálového turnaje, ve kterém švihovští žáci porazili v boji o zlato Brandýs nad Labem 78:41.

V letošním ročníku elity kraje dominujete. Jak se ti dívá na tabulku soutěže?
Moc hezky. Letošní sezonu máme opravdu velmi dobře rozehranou. Věřím, že jako týmu se nám krajský přebor podaří zakončit v čele tabulky a bez jediné porážky.

Letos si v devatenácti zápasech krajského přeboru žáků nastřílel už 58 branek. Jsi spokojený se svými výkony?
Co se týče vstřelených gólů, tak určitě mohu být velmi spokojený. Ale stále musím pracovat a zlepšovat se.

Ve svém věku sis v letošní fotbalové sezoně vyzkoušel i Českou divizi mladšího dorostu. Zasáhl jsi do tří zápasů a dal jednu branku. Je podle tebe velký rozdíl mezi žákovským a dorosteneckým fotbalem?
Ano, rozdíly jsou docela veliké. V dorostu se hraje o poznání ostřejší fotbal, zápasy bývají často více vyhrocené. Rozdíl je také v soutěži. Zatímco v žácích hrajeme krajský přebor, naši dorostenci nastupují v divizi. Je to určitě znát.

Talentovaný fotbalista s česko-kosovskými geny Denis Gashi.Talentovaný fotbalista s česko-kosovskými geny Denis Gashi.Zdroj: archiv hráče

Prozradíš nám, jak dlouho už vlastně hraješ nejpopulárnější sport světa?
Fotbal hraji již od svých osmi let. Začínal jsem ve Švihově a poté jsem přestoupil právě sem do Klatov.

Kdo je tvůj fotbalový idol a kterým týmům fandíš u nás a za hranicemi?
Mým vzorem je fotbalista PSG Nemayr Jr. Je to skvělý hráč. A oblíbené týmy? V zahraničí fandím Paris Saint Germain a u nás Spartě.

Denis Gashi očima trenéra Michala Lukeše

„Mezi přednosti Denise patří především jeho ohromná rychlost a skvělá technika. Jeho největším problémem je pracovitost, občas i tréninková morálka a náladovost. Je to přesně ten typ hráče, který když chce, nemá konkurenci. Občas spolu bojujeme, takže určitě musí zapracovat na hlavě. Když se mu to podaří, dlouho v Klatovech nebude a půjde v kariéře výš.“

Zdroj: Deník

Klatovský obránce Adam Vacek (u míče) v zápase na Petříně (1:4).
O neúspěchu rozhodly slepené góly Petřína. Pak už to bylo těžké, uznal Vacek