V probíhajícím ročníku III. třídy okresu Klatovy totiž vstřelil už 29 branek a je nejlepším střelcem celé soutěže. Velký fanoušek Realu Madrid svoje umění naposledy ukázal ve víkendovém utkání 23. kola druhé nejvyšší okresní soutěže, kdy hattrickem pomohl svému týmu k domácí výhře 4:0 nad Buděticemi.

Kolinec se tři kola před koncem sezony i díky příspěvkům svého bombarďáka drží na prvním místě tabulky. „Chceme být absolutní jedničkou a postoupit výš," naznačil Altman fakt, že cílem je jednoznačně postup do okresního přeboru.

Promo Kanonýr Deníku

Proti Buděticím se v sobotu odpoledne trefil jako první o pět let starší spoluhráč Václav Princ, ale pak už řádil pouze Petr Altman, který svoji první branku vstřelil v 38. minutě, druhý zásah přidal o dvě minuty později a hattrick zkompletoval přibližně čtvrt hodinky před závěrečným hvizdem. „Hattrick? V nějaké góly jsem doufal, ale před zápasem jsem si šel hlavně pro tři body," poukázal mladý kanonýr na enormní důležitost týmového úspěchu.

Sám pak poznamenal, že utkání proti Buděticím, které jsou v tabulce na sedmém místě, nebylo pro jeho družinu příliš náročnou překážkou. „Abych řekl pravdu, tak zápas proti Buděticím nebyl náročný. Hráli jsme svoji hru a nakonec zaslouženě zvítězili," hodnotil. „Po utkání byli naši fanoušci nadšení a panovala tady parádní přátelská atmosféra," liboval si gólově vybavený fotbalista.

Promo Kanonýr Deníku

Petr Altman letos v okresní trojce odehrál jednadvacet zápasů, k úctyhodné cifře třiceti gólů mu chybí jediný zásah. „Zatím se mi nikdy za sezonu v mužích nepovedlo nastřílet tolik branek, ale jsem se svým střeleckým účtem velmi spokojený. Za všechny góly ale vděčím jen svým spoluhráčům, díky kterým mohu tolikrát skórovat," ocenil Petr Altman svoje parťáky na fotbalovém hřišti.

Petr Altman, útočník Kolince a Kanonýr Deníku.Petr Altman, útočník Kolince a Kanonýr Deníku.Zdroj: archiv hráče

Z dalších gólových momentů se útočník lídra celé okresní trojky může radovat v neděli od patnácti hodin na hřišti v Měčíně, kde Kolinec čeká třaskavý a očekávaný šlágr 24. kola. Půjde o souboj druhého týmu tabulky s prvním, přičemž oba celky od sebe dělí v průběžném pořadí pouze rozdílné skóre.

FK Okula Nýrsko (modrobílí) hostí Holýšov.
Chceme lidem ukázat, že fotbal hrát umíme, hlásí kouč před dohrávkou s Holýšovem

„Ze zápasu s Měčínem mám lehké obavy, ale soupeře chceme určitě porazit stejně jako na podzim. V neděli si k nim pojedeme pro tři body, které jsme odhodlaní urvat za každou cenu," hlásí Altman, který fotbal hraje už jedenáct let. „Začal jsem v devíti letech. K fotbalu mě přivedl můj letitý kamarád i nejlepší spoluhráč Pavel Poledník. Fotbal hraji z velké části jen kvůli němu," vyznal se závěrem Petr Altman, 20letý striker Kolince a Kanonýr Deníku.


Načítám tabulku ...
Fotbalisté TJ Měcholupy (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) podlehli Chanovicím 1:3. Pfeifer vyhrál čtvrté utkání za sebou.
Chanovický Kubaň zmrazil naděje Měcholup. Sehráli jsme dobrý zápas, těšilo kouče