Pořadatelem akce budoucích Cristiánů, Lionelů, Angel di Máriů či božských Zlatanů je rekreační oddíl TJ Sokol Mochtín a místní fotbalový klub.

Mladší žáci basketbalového oddílu BK Klatovy.
Kanonáda! Mladí basketbalisté zahájili sezonu stovkou bodů do koše Písku

„Akce je pořádána v rámci oslav 110. výročí od založení TJ Sokol Mochtín a padesátin fotbalu v Mochtíně,“ uvedl v pozvánce akce na stránkách pořádajícího oddílu Karel Šot, místopředseda agilní TJ Sokol Mochtín.

Budoucí hvězdy v akci. V Mochtíně se uskuteční velký turnaj minipřípravekBudoucí hvězdy v akci. V Mochtíně se uskuteční velký turnaj minipřípravekZdroj: Trefto, archiv Deníku

Fotbalový turnaj nejmenších dětí začíná dvě hodiny po poledni a jsou na něj přihlášena například následující družstva: SK Klatovy 1898, TJ Start Luby, FK Horažďovice, FK Okula Nýrsko, TJ Svatobor Hrádek, TJ Kolinec, TJ Sokol Nalžovské Hory, FK Švihov a další. „Pochopitelně nebudou chybět ani jeden až dva týmy Sokola Mochtín,“ upřesnil Karel Šot.

„Přijďte se podívat a přijďte podpořit tento ojedinělý mládežnický turnaj, ve kterém se bude hrát na pěti až šesti minihřištích,“ uzavřel mochtínský patriot.

Společné snímky týmů z 15. MČR veteránů v basketbalu.
Klatovy hostily 15. MČR veteránů v basketbalu. Nejstarším hráčům bylo 82 let