Šlo o přátelský souboj a z výhry 5:0 se tenkrát radoval tehdejší účastník I. B třídy a momentálně tým z céčkové skupiny IV. třídy. Je to tedy deset let, co byl klub v Buděticích založen. „Začátky byly krásné. Vlastně jsme byli všichni kamarádi z jedné vesnice, ale nikdy jsme nehráli fotbal společně za jeden mančaft. To byl hlavní důvod založení klubu. Každou sobotu jsme se potkali na pivu a vyprávěli si zážitky ze zápasů. A pak se zjevila myšlenka, proč nehrát společně za rodnou vesnici. Na druhou stranu jsme z toho měli respekt, přece jenom klub se nezakládá každý den. Jedná se o dost velký projekt a zodpovědnost je vysoká. A musím uznat, že nebýt Zbyňka Chmelíka, tak by naše idea nejspíš nikdy nebyla převedena v realitu,“ vyprávěl před rokem a půl v rozhovoru pro Klatovský deník budětický fotbalista Martin Štěch.

close FK Budětice slaví jubilejních 10 let od svého založení. info Zdroj: David Koranda & archiv zoom_in FK Budětice slaví jubilejních 10 let od svého založení.

„Zbyněk Chmelík se chytil této myšlenky a stal se jakýmsi šéfem tohoto našeho projektu. Za to mu patří velký dík. Všichni jsme ale věděli, že to nebude jednoduché – neměli jsme finance, vedení a vlastně ani hřiště. Vše se ale nakonec podařilo vyjednat a nám se splnil sen. Hned od začátku jsem věděl, že to bude fungovat. Všichni jsme si fotbalově, ale hlavně po lidské stránce sedli a utvořili jsme skvělou partu. Byla to obrovská euforie. Nikdo z okolí nám nepřál a všichni (vyjma našich příznivců) nám předurčovali brzký konec. A jak to bylo ve skutečnosti dál, už vlastně všichni vědí,“ smál se dnes již 27letý plejer.

close FK Budětice slaví jubilejních 10 let od svého založení. info Zdroj: David Koranda & archiv zoom_in FK Budětice slaví jubilejních 10 let od svého založení.

A teď klub, který všechny své domácí zápasy hraje na útulném hřišti v Rabí s impozantním výhledem na hrad, bude oslavovat krásných deset let své existence. Už v sobotu 30. července právě na Rabí. Začíná se ve 14 hodin, moderovat a hrát bude DJ Blábol. Kromě fotbalových bitev se fanoušci, ale i ostatní návštěvníci mohou těšit také na bohatý doprovodný program pro děti, vystoupení skupiny Orchidea či ohňostroj. Občerstvení je zajištěno. Přijďte.

Program oslav 10 let FK Budětice 2012 – sobota 30. července

Fotbalový program: 14.00 – 14.30: zakladatelé FK Budětice 2012 – TJ Žichovice, 14.40 – 15.20: TJ Sokol Rabí – Stará garda TJ Žichovice, 15.30 – 16.10: FK Budětice 2012 (současní hráči) – TJ Žichovice (současní hráči - IV. třída). Doprovodný program pro děti: 14.00 – 17.00: skákací hrad, malování na obličej, pěna, helium a balonky s podpisem. Další (doprovodný) program - 16.30: cvičení psi, 18.00 – 21.00: skupina Orchidea, 21.30: ohňostroj, reprodukovaná hudba, zábava.