SK Bolešiny coby nováček I. B třídy v sezoně 2019/2020, který se díky pandemii koronaviru v nejnižší krajské soutěže nakonec zachránil, zajížděl na hřiště do Únějovic, kde se střetnul s domácí Kolovčí. Hrálo se o místní pouti a za krásného, pro fotbal naprosto ideálního počasí.

I střelci se po nucené přestávce činili a konec fotbalové abstinence oslavili hned sedmičkou gólů. Nikomu z místních fanoušků ani nevadilo, že jich z toho padlo o gól více do sítě domácích borců Slavoje. Hostům se tak podařila odveta za únorové přípravné utkání na umělé trávě v Domažlicích, ve kterém je Kolovečtí porazili hladce 4:1.

Koloveč (červení) vs. Bolešiny (žlutí) 3:4.Zdroj: Deník/Robert Babor

Slavoj Koloveč – SK Bolešiny 3:4 (1:3)

„Všechny tři góly v první půli jsme dostali po hrubých chybách naší defenzivní řady. Soupeř byl zpočátku trošku herně lepší, ale šance jsme si tvořili my a on téměř z ničeho dával góly,“ nejásal z takového úvodu kolovečský kouč Kamil Kacerovský.

Náladu mu trochu spravil až těsně před přestávkou chytrým lobem přes brankáře Tomáš Homolka, kterým snížil na poločasových 1:3. Po změně stran vidělo několik desítek diváků ještě jeden gól v síti domácích a dva z kopaček Záhrobského a Duchoně v brance Bolešin. „Byli jsme lepší a mohli jsme dát další góly, ale postupně našim hráčům docházely síly a projevilo se, že jen menší část kádru se během pauzy udržovala v kondici. V závěru mohl ještě Milan Záhrobský vyrovnat, ale tutovku zahodil,“ konstatoval po zápase kolovečský trenér.