„Začali jsme dobře, dostali se brzy do vedení a v prvním poločase si vytvořili také několik dalších vyložených šancí, které jsme ovšem neproměnili. Kdybychom po půli vedli o tři čtyři góly, nikdo by nemohl říct ani popel,“ tvrdil zkušený trenér klatovského dorostu do devatenácti let Martin Lepeška.

Klatovští dorostenci (na archivním snímku hráči v modrých dresech) bojovali s rezervou Táborska.Klatovští dorostenci (na archivním snímku hráči v modrých dresech) bojovali s rezervou Táborska.Zdroj: archiv Deníku

Jenže těsně před odchodem do šaten vyrovnal domácí Dufek a deset minut po změně stran otočil vývoj utkání aktivní Molnár. „Naštěstí se nám v závěru podařilo srovnat. Zisk bodu je pro mě osobně však vzhledem k průběhu utkání a počtu vyložených gólovek zklamáním,“ uvedl kouč Klatov.

Jakub Brabec slaví svou trefu do sítě Doubravky se spoluhráčem Janem Zajíčkem.
Tonda takové míče dává pořád, chválí střelec vítězného gólu zkušeného spoluhráče

Obě branky pošumavského výběru vstřelil Jakub Fiala, jenž se letos trefil už šestkrát. Postaral se tak o rovnou čtvrtinu gólů svého týmu.

„Ono ho to vždycky táhlo dopředu, ale jelikož jsme měli problémy v defenzivě, hrával na stoperu. Teď se nám tam ovšem osvědčil Martin Daněk z mladšího dorostu, takže Kuba mohl jít na křídlo. Dává pravidelně góly, takže je spokojený nejen on, ale i já,“ doplnil Lepeška.

Na starší dorostence nenavázali fotbalisté Klatov v kategorii do sedmnácti let, i když to celý první poločas vypadalo, že se jim to povede. Jenže po bezbrankové půli ve druhém dějství zaúřadoval domácí Školka, jenž vstřelil hattrick. Béčko Táborska nakonec zápas ovládlo jednoznačným poměrem 4:1.

FC Táborsko B U19 – SK Klatovy 1898 U19 2:2 (1:1)

Branky: 44. Dufek, 55. Molnár – 11. a 87. Fiala. Rozhodčí: Makovička – Hladík, Křížek. ŽK: 0:0. Diváci: 30. Sestava SK Klatovy 1898 U19: Sklenárik – Šašek, Daněk, Weber, Pešek, Berka, Tomaka (67. Vaňourek), Fiala, Hošek (57. Kutka), Říha, Šlechta. Trenér: Martin Lepeška.

FC Táborsko B U17 – SK Klatovy 1898 U17 4:1 (0:0)

Branky: 48., 65. a 81. Školka, 80. Liška – 62. Vaňourek z penalty. Rozhodčí: Makovička – Hladík, Křížek. ŽK: 0:0. Diváci: 30. Sestava SK Klatovy 1898 U17: Sklenárik – Yordanov, Brožík, Daněk, Berka, Mazán, Kortán, Vaňourek, Toman (72. Sokola), Vyčichl (46. Spěvák), Potužník. Trenér: Karel Žák.

10. kolo FORTUNA divize A: SK Klatovy 1898 (červení) -  SK SENCO Doubravka (žlutí) 2:1 (1:0).
PODÍVEJTE SE: Série bez výhry prolomena. Dobře hrající Klatovy skolily Doubravku