Radek Pikhart působil v Lubech odmalička jako hráč fotbalového oddílu, později i jako hráč hokejového oddílu, kde dosahoval velmi dobrých sportovních výsledků a získal nejednu týmovou i individuální trofej. Ve fotbalu i v hokeji nastupoval ještě po čtyřicítce jako aktivní hráč do soutěžních utkání.

Když bylo třeba řešit vedení tělovýchovné jednoty, souhlasil s kandidaturou a následně byl jednomyslně zvolen předsedou Tělovýchovné jednoty.

Navázal tak na funkcionářskou činnost svého dědy a otce. V dubnu tohoto roku to bude již 10 let od jeho volby a nutno říci, že se obklopil skupinou schopných kamarádů a pod jeho vedením jednota opravdu vzkvétá. Ve sportovní činnosti ve fotbalovém oddílu se dlouhodobě vsadilo na výchovu dětí a mládeže. V současnosti mají Luby jedenáct mládežnických a dvě družstva dospělých, přestože organizačně ani finančně se nejedná o jednoduchou záležitost.

Radek Pikhart.Radek Pikhart.Zdroj: Jindřich Schovanec

Radek Pikhart ještě při této činnosti několik sezon trénoval dorost. V současné době je jubilant trenérem družstva mužů v krajské I. A třídě. I nadále působí jako kouč také v hokejovém oddílu, kde došlo rovněž k omlazení a stabilizaci družstva. Ještě vloni hrály Luby meziokresní přebor jihozápadních Čech (přebor DUDÁK), ale od letošní sezony START válčí v áčkové skupině krajské soutěže.

Hokejisté TJ START Luby (tmavé dresy), ilustrační snímek.
Luby otočily domácí bitvu s Klabavou a slaví třetí vítězství v letošní sezoně

Samostatně je pak třeba vyzdvihnout jeho aktivní přístup ke zlepšování celého sportovního areálu v Lubech. V loňském roce k hlavnímu a tréninkovému hřišti přibylo ještě třetí s umělým povrchem a kvalitním osvětlením. To bylo rozšířeno i na tréninkové hřiště, takže se výrazně zvýšila využitelnost areálu. Nelze ovšem vyjmenovat úplně všechny jeho aktivity a přínosy pro rozvoj sportu v Lubech.

TJ START Luby přeje svému předsedovi i jeho rodině hodně štěstí, zdraví a neutuchající aktivitu pro celou TJ. K zástupu gratulantů (a s přání pevného zdraví) se připojuje také sportovní redakce Klatovského deníku.

Text: Štěpán Heřman, místopředseda TJ START Luby, editace: Martin Mangl

Basketbal, ilustrační snímek.
Basketbal do škol! Věřím, že děti více přimknou ke sportu, přeje si trenér