Už v průběhu podzimu rezignoval na funkci hrajícího trenéra zkušený stoper Jiří Dolejš mladší. Do konce roku pak tým převzal dočasně Zbyněk Smolík. „Spadl ze mě stres, tlak, utkání jsem si tak nějak konečně užil bez zbytečného přemýšlení," řekl Dolejš po utkání s posledním Bolevcem (5:1), který byl pro něj po dlouhé době prvním zápasem, ve kterém mužstvo nekoučoval.

O silvestrovský pohárek Václava Kopřivy (31. prosince 2022).
PODÍVEJTE SE: Fotbalisté vybrali pro statečnou bojovnici téměř 40 tisíc korun

Do zimní přípravy už Mochtín vstoupí s novým trenérem, jimž se stal Jaroslav Cihlář starší. Jeho úkol je jasný: zachránit na jaře krajskou I. A třídu. „Pan Cihlář je odchovancem mochtínského fotbalu a jednou z jeho legend. Na trenérském postu již v Mochtíně u mužů dvakrát působil a největších trenérských úspěchů dosáhl s žáky Sokola Mochtín v devadesátých letech. Doufejme a přejme si, že jeho klid, rozvaha a autorita budou tím pravým lékem na záchranu našeho áčka v I. A. třídě i pro další sezony," uvedl na klubovém webu Jiří Dolejš mladší, který mochtínské mužstvo trénoval více než čtyři roky.

Fotbalisté TJ Sokol Mochtín (na archivním snímku hráči v červených dresech) mají nového trenéra.Fotbalisté TJ Sokol Mochtín (na archivním snímku hráči v červených dresech) mají nového trenéra.Zdroj: Michal Kořenek

Zimní přípravu zahájí fotbalisté Mochtína v pátek 13. ledna od 18 hodin. Následovat bude tréninková jednotka v neděli dopoledne a další průběh přípravy bude upřesněn právě v úvodním období tvrdého zimního drilu.

30. ročník Vánočního běhu pod Černou věží.
FOTOGALERIE, VIDEO: Vánoční běh pod Černou věží ovládli Koželuh s Vojákovou